EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  9175  11

 Це реально крутий стрибок, - Мерило про просування України в рейтингу відкритості даних Open Data Barometer. ТАБЛИЦЯ

рейтинг

У черговому щорічному рейтингу відкритості даних Open Data Barometer Україна піднялася на 18 позицій, посівши досить високе 44 місце.

Про це на своїй сторінці в Facebook написала в.о. заступника міського голови Дніпра, експерт Агентства з питань електронного уряду України Яніка Мерило, передає Цензор.НЕТ.

"Україна піднялася за рік на 18 місць і це реально крутий стрибок", - написала вона, додавши що Естонія, яка з електронних послуг найкрутіша в Європі і в світовому рейтингу електронного уряду, виявилася на тому ж 13-му місці, через те, що просіла на 20 місць.

Експерт порівняла за відкритими даними України та Естонії і прийшла до кількох висновків.


Це реально крутий стрибок, - Мерило про просування України в рейтингу відкритості даних Open Data Barometer 01


"Є однозначно блоки, які більш просунуті в Україні, ніж в Естонії. І тут у нас "слід Прозорро" і відкритих бюджетів. Як я і раніше говорила - ПроЗорро не просто прогресивний приклад в Україні, а світовий крутий приклад прозорості. Так і оцінив рейтинг - за прозорістю опублікування укладених договорів Україна отримала зі 100 балів 65, а Естонія - 5. Немає ПроЗорро. За порушеними бюджетам і Естонія, і Україна отримали однаково 80 балів зі 100 (правда дуже не погано, при тому, що ми кричимо, що всюди зрада ). АЛЕ з деталізації витрат Естонія отримала тільки 5 балів зі 100. Знову немає ПроЗорро.

Естонія явно попереду за статистикою в охороні здоров'я (Україна отримала взагалі 5 балів зі 100) і загальній статистиці. Також Україна отримала лише 5 балів за відкритість у сфері доступу до інформації про пересування громадського транспорту і немає чим хвалитися щодо відкритості інформації з виборів, з екології і з законодавству", - написала Мерило.

Вона зазначила, що Україна знову прорвалася і в цьому рейтингу завдяки ПроЗорро, е-дата і відкритим бюджетам і відкриття реєстру юридичних осіб. А Естонія просіла в тому, що, хоча і є реєстр юридичних осіб з усіма деталями, річними звітами і т.д, воно не в форматі opendata, погіршилися дані з картографії та земельного володіння.

"АЛЕ ще важливий нюанс - Естонія оцінюється вище за важливістю сфери ІКТ для держави і потенційної тривалості. А Україна закріпила деякі зміни краще на законодавчому рівні і є подальші плани з розвитку. При цьому, якщо в Естонії більшість йде з державного рівня, то в Україні з місцевого. Про те, що в Естонії більше третини політичної волі і свободи громадянського суспільства, я мовчу. Але за грантами, зате, в Україні дедалі краще", - резюмувала заступника міського голови Дніпра.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n441144
VEhrdlVXNU9RekV3V1VSUmRVNUROekJNTkhaTU9VTXdNRXczVW1ka1IwTXdXVkJSZGpONlVteDBRemt3V1ZSUmRuUkhRVEJNZWxGelRrZEhNRnBpVW1vemVsSm5Ua014TUV4dVVtZDBRelF3VEROUmMzYzlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору