EN|RU|UK
 Економіка
  2799  30

 Цього року нічого по ринку землі зроблено не буде, - директор агрохолдингу Ukrlandfarming Бахматюк

Глава ради директорів найбільшого в Євразії агрохолдингу Ukrlandfarming Олег Бахматюк вважає необхідною максимальну лібералізацію ринку землі в Україні.

Про це він заявив в інтерв'ю інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна".

"Я вважаю, що напівзаходи ніколи ні до чого не приводять, тому ринок потрібно максимально лібералізувати. Мене можна назвати одним із найбільш незацікавлених гравців у відкритті ринку на сьогодні через складну фінансову ситуацію в компанії, але якщо уряд хоче, щоб люди отримали гідну ціну на землю, тоді треба робити вільний ліберальний ринок. Землю у людей ніхто не забере, це все казки, тому що держава може ввести будь-яку регуляцію", - підкреслив підприємець.

На його думку, функція держави в питанні відкриття ринку землі - забезпечити максимальну вартість продажу наділів для своїх громадян, а потім забезпечити вироблення національного продукту для сплати максимальної кількості податків усередині країни й отримання експортної виручки.

"Нарізати землю по 200 га - це напівкроки. Якщо у нас умовно є 30 млн га землі, то її треба продати не за $ 1 тис., а за $ 3 тис. Так, я б не купив за такі гроші землю при сьогоднішній прибутковості, але виходячи з сьогоднішнього ринку у світі, ці ціни можуть стати реальними", - підкреслив він.

За прогнозами Бахматюка, перші тенденції після зняття мораторію на продаж будуть негативними. "Але чим більше лібералізація відбувається в усіх напрямках, тим краще для України", - додав він.

"Уявіть, що Україна отримала від зовнішнього світу $ 100 млрд, тоді вона підскочить в економічному плані на кілька позицій! Інша справа, що прихід великих іноземних гравців треба посилювати зобов'язаннями, як це робиться в усьому цивілізованому світі. Уряд повинен сказати, що якщо ти приходиш в Україну і хочеш 100 тис. га, ти зобов'язаний вкласти, крім ціни, ще додатково $ 3 тис. в один гектар", - підкреслив О. Бахматюк.

Втім, загальний прогноз щодо законодавчих ініціатив щодо ринку землі у підприємця негативний. "На мою думку, нічого щодо ринку землі зроблено не буде цього року, тому що за рік ми виходимо знову на пік популізму перед виборами в президенти", - резюмував він.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n441185
VEhrdlVXdGtRM2N3V1ZoUmRrNURkekJaVEZKcWRFTTJUSGt2VVhRNVF6RXdUSHBSZFRsSFVBPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору