EN|RU|UK
 Політика України
  37223  141

 Україні варто повчитися у Казахстану боротьби з "русским миром" і сепаратизмом, - журналіст Казанський

Ситуація із сепаратизмом у Казахстані частково нагадує українську, але влада при цьому діє абсолютно по-різному.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише в своєму блозі журналіст Денис Казанський.

За його словами, ситуація із сепаратизмом в Казахстані частково нагадує українську. У північних областях цієї держави висока частка неказахського населення. Але на відміну від України, діяльність будь-яких сепаратистських організацій у Казахстані припинялась дуже жорстко.
Україні варто повчитися у Казахстану боротьби з русским миром і сепаратизмом, - журналіст Казанський 01

На початку 1990-х російське населення в Казахстані бунтувало досить активно. Наприклад, в Уральську в 1990-91 роках відбувалися події, які вельми нагадували "русскую весну" 2014 року на Донбасі. У вересні 1991 року навіть дійшло до вуличних зіткнень.

У 1995 році президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв розпустив парламент, змінив конституцію і повністю зосередив владу в своїх руках.

"Після цього вольниця перших років незалежності в Казахстані закінчилася, почалася жорстка централізація влади і сепаратистів стали активно душити і забороняти", - пише Казанський.

Найвідоміша спроба сепаратистів створити на півночі Казахстану свою "народну республіку" сталася в 1999 році знову в Усть-Кам'яногорську. В кінці листопада 1999 року була затримана група з 22 осіб, 12 з яких виявилися громадянами Росії. Вони були звинувачені в підготовці до збройного захоплення місцевої адміністрації і повстання серед російського населення. Бойовики збиралися створити на базі Східно-Казахстанської області державу "Русская земля". Очолював угруповання націоналіст Віктор Казимирчук. Тоді сепаратисти отримали великі терміни ув'язнення. Сам Казимирчук відсидів 7 років і поїхав у Росію.

Пізніше в інтерв'ю він так пояснив свої дії в Усть-Кам'яногорську:

"Причиною нашої появи в Усть-Кам'яногорську слугувало письмове, завізоване багатьма громадськими організаціями Усть-Кам'яногорська та Східно-Казахстанської області звернення жителів міста й області в Держдуму Російської Федерації та особисто до нас, до нашої організації "Русь". ... Це було офіційне прохання до російської влади заступитися за російськомовне населення"

Казанський зазначає, що керівництво Казахстану завжди усвідомлювало загрозу сепаратизму в північних регіонах і демонструвало комплексний підхід до вирішення цієї проблеми. У цьому Казахстан, за його словами, радикально відрізняється від України.

"У нас проблему Криму і Донбасу десятиліттями пускали на самоплив, діяльність сепаратистських організацій практично не припинялась, а проросійські партії діяли абсолютно легально і вільно брали участь у виборах. Досить згадати ту ж "Донецьку республіку", яка була зареєстрована ще в 2005 році, а в лютому 2009 року вперше проголосила незалежність Донбасу від України. Організація формально заборонялася СБУ, але її члени при цьому не понесли ніякого покарання і спокійно проводили в Донецьку свої вуличні акції, ні від ого не криючись. У 2014 році наслідки такої халатності спецслужб відчула на собі вся країна", - пише він.

Назарбаєв передушив проросійські організації і унеможливив будь-яку участь російських партій у політичному житті країни. "У Казахстані неможливо собі уявити ситуацію, щоб мер якогось міста проводив у себе референдум за відділення від Казахстану, називав уряд своєї країни "хунтою", а потім залишився на своєму посту і продовжував працювати. А у "фашистській" Україні сьогодні таке зустрічається часто-густо", - йдеться в публікації.

Але про це російські ЗМІ вважають за краще мовчати, направляючи всі зусилля на Україну.

"Полиці російських книгарень завалені макулатурою з антиукраїнською пропагандою. Про Україну можна писати будь-які гидоти. А про "фашистський Казахстан" і "безчинства Назарбаєва" не пише книг жоден найпатріотичніший патріот", - пише Казанський.

Україні варто повчитися у Казахстану боротьби з русским миром і сепаратизмом, - журналіст Казанський 02

"Звичайно, Казахстан - авторитарна країна, і тому сліпо повторювати її досвід в Україні безглуздо і шкідливо. Але в цілому, нам варто повчитися у казахів ставлення до питань національної безпеки своєї країни. Маючи схожі проблеми з проросійським сепаратизмом в окремих регіонах, казахи стали планомірно їх вирішувати, а українці - закрили на них очі", - пише автор.

Дивіться також: "Процесом керую я. Чиновників не пускаємо. Мусорам - геть звідси. Говоримо просто і по-народному", - організатор блокування рівненської ОДА. Оперативне ВІДЕО

Источник: https://ua.censor.net.ua/n441188
VEhrdlVXMTBRM2N3VEdaUmMwNURPVEJaU0ZKcVRrTTJNRXhxVVhWVFJGRnNUa014TUV3elVYVk9SMEpNZVM5UmRqbEhRVEJNTjFGMk9VTjNNRXhRVVhOT1F6a3dURlJSYzBoNlVtZGtRekV3VEM5UmMwNUhRVEJNUkZKbmRFTTBNRXhtVVhaSWVsRnRkRU4zTUV4bVVYTk9SMFl3V1VoU1ozUkRkekJNTVRnd1MwUlJkblJIUWpCYVlsSnFkejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору