EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  1497  13

 Рада Європи наполягає на скасуванні норми про електронне декларування для представників антикорупційних організацій в Україні

совет европы

Комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс рекомендує українській владі скасувати вимогу електронного декларування для активістів неурядових організацій, які займаються антикорупційною діяльністю.

Про це він заявив в оприлюдненому 24 травня листі на адресу заступника голови Адміністрації Президента України Дмитра Шимківа, інформує Цензор.НЕТ.


"Я стурбований тим, що поправки, ухвалені в березні 2017 року, можуть відібитися на роботі антикорупційних громадських організацій, їхніх співробітників та інших осіб, які борються з корупцією, зокрема журналістів, котрі спеціалізуються на розслідуваннях, змушуючи їх виконувати додаткові і непотрібні вимоги", - заявив комісар.

Він зазначив, що громадські організації в Україні і без того є суб'єктом фінансової звітності, а ЗМІ повинні платити податки і надавати звіти відповідним податковим службам. За словами комісара, посилення звітності має стосуватися тільки осіб чи організацій, які отримують державне фінансування.

"Тому я закликаю українську владу переглянути чинне законодавство й усунути загальні або специфічні вимоги щодо декларування активів представниками громадянського суспільства або іншими особами, які ведуть антикорупційну діяльність", - йдеться в листі.


Нагадаємо, 27 березня Президент Петро Порошенко підписав закон, згідно з яким члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n441200
VEhrNGRrdzVRekF3VEZoUmRYUkROekJNUkZKblRrTjNNRmxpVW14MFIxQm1Ua041TUZwaVVYUk9Remd3V21KUmRtUkRkMHhEUkZKblpFTTJNRXhFVW1ka1IwUXdURXhSYzA1RE9UQk1NMUpxTTNwUmN6bEhRVEJNTjFGMlRrTjNNRXhVVW1ka1IwMHdUSEpTYkdsRVVYWjBSMEV3VEZCUmMwNURPVEJhWWxGME9VTjNNRmxpVW14MFIxaG1Ua05uTUV4RVVYUk9RM2RKVGtORk1FeE1VbWRPUXlzd1RDOVJkVUU5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору