EN|RU|UK
 Політика України
  1233  15
Матеріали за темою:

 Влада повинна покласти край тиску на антикорупційні громадські організації, - Мінгареллі

мингарелли

Голова Представництва Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі закликає українську владу покласти край спробам тиску на антикорупційні громадські організації.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, дипломат прокоментував заяви деяких народних депутатів про нібито відмивання коштів членами громадської організації "Центр протидії корупції". "Перша моя реакція - це зростання стурбованості щодо, як видається, ще одного випадку тиску на антикорупційні громадські організації. Вчорашня подія у Верховній Раді погіршує негативний тренд, який почав прискорюватися цієї весни. Ми вже бачили інші спроби втручання в цьому напрямку. Крім того, ми вже висловили свою позицію з приводу внесення змін до законодавства, які зобов'язують антикорупційні громадські організації подавати електронні декларації подібно державним посадовим особам. Це ускладнює роботу таких організацій", - сказав він.

Мінгареллі висловив припущення щодо того, чому саме зараз відбувається тиск на антикорупційні громадські організації: "Україна досягає вирішального етапу у своїх зусиллях у боротьбі з корупцією. І, можливо, це знак того, що деякі особи відчувають загрозу, і це хороший знак. НАБУ зараз розслідує безліч гучних справ і вже оголосило про намір передати їх до суду", - зазначив посол.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": НАБУ розслідує майже 400 справ, заарештовано мільйони гривень і величезну кількість майна, - Ситник

"Антикорупційні громадські організації продовжують грати свою законну роль сторожового. Це є ключовим для притягнення до відповідальності представників влади і державних посадових осіб. Влада повинна вдатися до рішучих дій для стримування цього нового тренду посилення тиску. Інакше в цьому можна побачити тривожні сигнали, які нагадують минулі темні для країни часи", - заявив Мінгареллі.

Дипломат додав, що ЄС продовжує пильно стежити за станом демократії і реформ в Україні. "Ключовими питаннями для ЄС залишаються реальна боротьба з корупцією і повага до роботи громадянського суспільства. Вони є визначальними для нашої підтримки України в майбутньому. Організації громадянського суспільства, включаючи антикорупційні громадські організації, відіграють важливу роль у трансформації України та наближенні країни до ЄС. Їх потрібно підтримувати і захищати, а не вдаватися до нападів", - переконаний посол.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n441250
TUV4SVVYWjBSMEV3VERkU1ozUkhUVEJNU0ZGelEwUlJkSGxFVVhWMFF5c3dXVVJTWnpsREx6QlpZbEpzZEVkVk1GazBka3c1UTJNd1dtSlJkbVJEZWpCTVJGSm5Ua014TUV4MlVYVTVSMWRNZVM5UmRYUkRLekJaUkZKbk9VTXZNRmxpVW14MFIxQm1Ua042TUZsRVVYWjBRemd3VEVSUmRFNUhRakJaZWxGMWRFZFhTVTVES3pCWlJGRnpPVU4zTUV3elVteDBRek13VEVSU2FIUkhWekJhWkRnd1NWUlJjM1JIUVRCTU4xSm5aRU1yTUZrM1VYUjNQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору