EN|RU|UK
 Економіка
  5082  159

 Відкритий ринок землі дасть стимул для інвестування в аграрні проекти, - експерт

На думку експерта, ринок землі дасть фермерам стимул довгострокового інвестування в неї.

Відкритий ринок землі дасть стимул для інвестування в аграрні проекти з тривалим терміном окупності і вирощування більш складних, але високомаржинальних сільгоспкультур.

Про це заявив експерт Центру економічної стратегії Дмитро Яблоновський під час круглого столу на тему: "Чи здатний земельний ринок посприяти істотному збільшенню кількості та економічному зміцненню фермерських господарств?", передає РБК Україна.

"Навіть якщо сьогодні фермер має землю в довгостроковій оренді, він не має стимулу вирощувати складні культури, садити сад, тощо. Коли ж він буде володіти цією землею - стимул очевидно з'явиться", - зазначив експерт. На його думку, формування повноцінної власності на землю дозволить залучати банківське кредитування під заставу цього активу і спрямовувати кошти на розвиток інвестпроектів, зокрема в потужності з переробки сільгосппродукції. "А переробка - це і є та додана вартість, яка дозволить перейти від сировинного експорту до експорту з більшою доданою вартістю", - сказав він. Він також вказує на те, що ринкова кон'юнктура - як зовнішня так і внутрішня - є сприятливою для реалізації українського АПК.

"Останнім часом ми спостерігаємо впевнене відновлення економічного зростання, а це означає, що відновлюється і внутрішній попит, - підкреслює Яблоновський. - Щодо зовнішнього попиту. Якщо раніше ключовим геополітичним ресурсом були нафта і газ, які через появу джерел відновлюваної енергії зменшують свою цінність, то наступним ключовим геополітичним ресурсом буде продовольство. Це дуже хороша можливість для України в довгостроковій перспективі - і дуже не хотілося б її втратити".

Всього в Україні на кінець 2016 року кількість чинних фермерських господарств становила 33682 одиниці, площа сільськогосподарських угідь в їх користуванні - 4437,9 тис. га або 22,3% від загального землекористування сільськогосподарськими підприємствами.

В середньому на одне фермерське господарство припадає 131,7 га сільськогосподарських угідь.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n441390
VEhrNGRrdzVRek13VEZoUmRrNUROekJaT1Rnd1dtSlJkbVJEZVRCTVdGSm5aRWRETUV4cVVtaDBSMWN3V21NOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору