EN|RU|UK
 За кордоном
  9973  78

 НАТО має приділити більше уваги тероризму і загрозам з боку Росії, - Трамп

трамп

Президент США Дональд Трамп, вперше виступаючи на саміті НАТО, заявив, що виклики, які стоять перед Альянсом, вимагають від його членів великих фінансових вкладень.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ВВС.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Позиції Трампа та Євросоюзу щодо України повністю збігаються, - Туск

При цьому, всупереч очікуванням, він жодного разу не згадав про статтю 5 Північноатлантичного договору - положення про те, що напад на одного з членів Альянсу рівнозначний нападу на всіх.

"У майбутньому НАТО має приділити більше уваги тероризму, імміграції, а також загрозам з боку Росії і на східних та південних кордонах НАТО", - сказав Трамп.

Трамп заявив лідерам країн НАТО, що вони повинні збільшити свої оборонні витрати як мінімум до 2% ВВП, тоді як зараз лише п'ять із 28 членів Альянсу виконують це зобов'язання.

Трамп додав, що це нечесно стосовно платників податків у США.

Норма про виділення країнами-членами НАТО не менш як 2% свого ВВП на оборону має рекомендаційний характер, і ніяких штрафних санкцій за її недотримання не передбачено.

Також читайте: Санкції проти РФ - це питання ЄС і США, але я їх підтримую, - Столтенберг

Так, Німеччина в 2016 році витратила на оборону всього 1,2% свого ВВП, але Берлін вказує, що він виділяє значні кошти на допомогу країнам, що розвиваються, що також сприяє зміцненню міжнародної безпеки.Источник: https://ua.censor.net.ua/n441425
VEhrdlVXOTBSMEV3VEVSUmRrNURMMHg1TDFGMk9VTXJNRXhRVW1kT1F5c3dUR1pSZFVoNlVXNWtRMUV3UzB4UmJtNTZVVzlPUXlzd1dVaFNiSFJIVUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору