EN|RU|UK
 Політика України
  1751  4

 Україна повинна провести нотифікацію щодо "металургійного закону", - Галасюк

Україна повинна офіційно проінформувати СОТ і країни-члени СОТ про наміри продовжити термін дії вивізного мита на брухт чорних металів на рівні 30 євро/т на 2 роки і провести відповідні консультації.

З пропозицією дати відповідне доручення профільним міністерствам до прем'єр-міністра звернувся заступник лідера РПЛ з економічної політики, голова парламентського Комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

"Уряд повинен працювати на промисловість, а торгова дипломатія - на інтереси українського виробництва та економіки! Така нотифікація дуже важлива, щоб ми не зіткнулися з нерозумінням з боку наших шановних іноземних партнерів", - пояснив парламентарій.

В.Галасюк нагадав - минулого тижня Комітет з питань промислової політики і підприємництва рекомендував Верховній Раді прийняти в цілому ініційований разом з Олегом Ляшком і однодумцями законопроект №6382 про продовження на 2 роки дії "металургійного закону" (збереження підвищеного до 30 євро/т мита на експорт металобрухту). "Сьогодні парламент включив цю законодавчу ініціативу до порядку денного 260 голосами. На наступному сесійному тижні, за наполяганням промислового комітету і фракції РПЛ, цей законопроект планується до розгляду в сесійній залі ВР", - повідомив він.

Як наголошується в зверненні депутата, норми законопроекту №6382 повною мірою відповідають положенням статті XXI (b) (iii) ГАТТ "Винятки з міркувань безпеки", яка передбачає право держави застосовувати обмежувальні заходи з метою захисту своєї національної безпеки. Держава може самостійно визначати, що є "істотними інтересами безпеки", а також які заходи необхідно застосовувати для захисту таких інтересів у конкретному випадку. В умовах анексії Криму та проведення АТО на сході України запропоновані законопроектом заходи щодо захисту національної безпеки з додатковим урахуванням економічного чинника повністю підпадають під винятки, передбачені ГАТТ. При цьому тимчасове підвищення вивізного мита на брухт чорних металів відповідає основним критеріям застосування статті XXI (b) (iii) ГАТТ і інших положень системи угод СОТ.

Голова профільного комітету переконаний: ці аргументи повинні бути належним чином доведені до торгових партнерів України.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n441476
VEhrdlVXczVRM2N3VEhaUmMwNUhRakJaTjFGMWFUaDJNRXg2VVhSa1IwTXdURVJSZFRsSFJEQlpSRkZ6T1VkWE1GazRQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору