EN|RU|UK
 Економіка
  9911  6

 "Донбасенерго" отримує надприбуток на простоюванні своєї ТЕС, - депутат

Компанія "Донбасенерго" отримує надприбуток на простоюванні своєї ТЕС при тому, що нелегально закуповує вугілля в ОРДЛО.

Про це повідомив народний депутат Борислав Береза в Facebook.

"Поточний тариф "Донбасенерго" - 32 грн/кВт-год (а в квітні були взагалі 96 грн/кВт-год). Щоб ви розуміли, це в десятки разів вище, ніж стимулюючий "зелений тариф" для альтернативної енергетики. За антрацит, сепарський, який завозять, купуючи його у Плотницького", - написав нардеп.

За інформацією нардепа, це дані Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики (НКРЕКП). Він розповів, що "Донбасенерго" за паперами показує мінімальні запаси антрациту на Слов'янській ТЕС. Цю станцію переводять у резерв, встановлюють "космічний" тариф і підключають час від часу невеликими обсягами. "За ці мінімальні "ексклюзивні" обсяги вироблення платять захмарні суми", - обурився Береза. При цьому він підкреслив, що надвисокі тарифи стимулюють "Донбасенерго" і надалі не здійснювати легальні поставки дорогого імпортного антрациту з ПАР, а використовувати контрабасне вугілля з ОРДЛО. "Ніякі заборони чи блокади не змусять їх відмовитися від пошуку дірок для заходу донбаського антрациту", - вважає депутат.

На його думку, єдиний спосіб відмовлятися від антрациту - змусити енергетиків форсувати переведення блоків з марки А на Г. "І тут стимули повинні бути відповідні - дорожче оцінювати е/е, яку виробляють ТЕС на вугіллі газової групи, яке добувається в Україні. Це краще за будь-які заборони простимулює їх перебудовуватися на вугілля марки Г, який на відміну від антрациту добувають у Дніпропетровській, Львівській та Волинській областях", - заявив Береза.

Нагадаємо, раніше Борислав Береза опублікував у Facebook інформацію, яка свідчить про істотну різницю реальних і документальних обсягів вугілля на Слов'янській ТЕС. За інформацією депутата, на складі ТЕС зберігається понад 60 тис. тонн вугілля, тоді як в офіційних звітах вказується вдвічі менший обсяг. Береза уточнив, що таким чином "Донбасенерго" намагається приховати незаконні поставки вугілля з ОРДЛО.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n441535
VEhrdlVXdGtRekV3V1VSUmRHUkRNekJNUVdjd1NraFJkblJIUVRCTWFsSm5aRU0zTUV4RVVYTnBPSFl3VEV4U1p6bERlakJhWWxGMU9VTTNNRms1T0RCS1ZGRjJkRU01TUV4SVVYTk9SMEl3VEZoUmRtUkRNVEJaUkZGek9VTXI=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору