EN|RU|UK
 Економіка
  2553  19

 Мінагрополітики закликає узгодити земельну реформу до початку червня, - "Дзеркало тижня"

земля поле

Деталі земельної реформи, яка передбачає запуск в Україні ринку землі, мають бути узгоджені до початку червня.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в статті для "Дзеркала тижня" пише Юлія Самаєва, посилаючись на джерело в Міністерстві аграрної політики і продовольства.

Згідно з наявною інформацією, в Кабміні є робоча група, яка розробляє проект земельної реформи. "Купити землю зможуть лише фізособи-резиденти і лише 200 га в одні руки, мінімальною ціною продажу буде нормативна оцінка землі. Крім того, відразу після запуску ринку в кожному адміністративному районі на аукціонах продадуть невеликі (в 20 га) земельні ділянки, що належать державі, щоб показати людям, яка вартість є актуальною і ринковою", - йдеться в статті.

Самаєва також вказує на варіант проведення земельної реформи від Мінагрополітики, що входить у програму "3+5" міністра Тараса Кутового, який заявив про свою відставку. У центрі цього проекту - пропозиція продавати не землю, а право її оренди. Подібна практика, за словами автора, фактично використовується вже зараз.

"У Мінагрополітики вміло розповідають про неготовність ринку, про те, що, крім права оренди, ми більше нічого продавати не можемо, але не пояснюють, чому відомство нічого не робить, щоб цю ситуацію змінити. Принаймні на запит "Дзеркала тижня" про те, які необхідні для реформи регуляторні акти вже прийняті, а до яких руки чиновників так і не дійшли, в Мінагрополітики вирішили не відповідати", - зазначає автор.


Ситуацію у відомстві прокоментувало джерело видання: "Технічно міністерство готове підготувати будь-які необхідні нормативні документи в найкоротші терміни. Крім того, багато які з них вже практично готові. Але ми чекаємо єдиної позиції влади, політичного рішення. Ми маємо розуміти, що готуємо. А це залежить від багатьох речей: вироблення єдиної позиції в самому Кабміні, переговорів із депутатським корпусом, окремо з аграрним лобі. І часу вже немає. Питання має бути узгоджене до початку червня".

"Реформа без реформи дуже влаштовує великі агропідприємства, які не зацікавлені у відкритті ринку, адже тоді їм доведеться платити більше, водночас взяти участь у безпрецедентному переділі з непередбачуваним результатом. Природно, ніхто в нині стабільно процвітаючому світі АПК не хоче таких потрясінь. Не пропонує їх і профільне міністерство, відкладаючи на ніколи підготовку ринку до його відкриття", - пише Самаєва.


Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що мораторій з продажу землі можна знімати лише тоді, коли буде зрозуміла позиція щодо захисту власників землі.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n441623
VEhrNGRrdzVRek13VEZoUmRrNUROekJaT1Rnd1RDOVNaMDVES3pCTVZGRnpUa015Wms1RE16Qk1XRkYyVGtNeE1FeDJVbXBPUXprd1RFRm5NRmxFVVhSa1IwVXdURGRTWjA1RE9EQk1Ramd3U25wU2JIUkRPVEJNUkZGek9VZEJNRXczVVhZNVF5c3dUSFpTYkhSSFF6Qk1hbEYxZEVNMFprNUhRVEJNYWxGMlpFTXJNRXh2UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору