EN|RU|UK
 Суспільство
  25907  96

 "Митрополит Мокшицький не вважає війну на Донбасі Божою карою за злочини народу", - Римо-Католицька церква виступила з офіційною заявою

мокшицкий

У Римо-Католицькій церкві відреагували на слова львівського митрополита Мечислава Мокшицького про те, що українському народу потрібно визнати свою провину в "геноциді поляків" і очиститися від цього гріха, тому що він пов'язаний із війною на Сході України.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться на офіційному сайті Львівської архідіоцезії РКЦ.

Читайте також: Львівський митрополит Римо-Католицької Церкви Мокшицький вважає війну на Донбасі божим знаком: "Поки цей народ не визнає своєї провини, у нього не буде благословення"

У повідомленні зазначено: "У зв'язку з публікацією Андрія Павлишина, до котрої посилаються сайти "Онлайн Експрес" і "Zaxid.net", у якій ідеться про те, що Митрополит "вважає слушною смерть українських, російських, голландських, американських та інших дітей на Донбасі, а загибель тисяч українських військових, зокрема українських громадян польського походження "справедливим" (…) покаранням України за відмову визнати події на "Волині" "геноцидом", Секретаріат архієпископа засвідчує, що архієпископ ніколи не стверджував, як це йому приписують, що події, які відбуваються на Донбасі, у Криму чи будь-де інакше, - це покарання за гріх геноциду, вчинений представниками української національності проти польського населення Волині в 1943 році.

Також читайте: Папа Римський побажав Україні, "розтерзаній кривавим конфліктом", знайти згоду

В історії Церкви є достатньо прикладів того, що Церква відкидає такого роду інтерпретацію конкретних подій як кари Божої за певні людські вчинки. Таке тлумачення може бути лише предметом приватної думки. Слова митрополита про те, що необхідно виражати жаль і перепрошувати за гріх, потрібно розуміти в релігійному контексті, адже слово "гріх" тільки в цьому контексті функціонує.

Жаль і прохання про вибачення скеровуємо насамперед до Бога, однак Євангеліє вказує на потребу спершу в такому випадку примиритися з братом. З іншого боку, варто пам`ятати слова Другого Ватиканського собору, про те, що "мир - це справа справедливості" (GS), і слова святого Йоана Павла ІІ, який писав, що "мир - це плід любові", вказуючи на їхнє підставове значення. Усе вчення цього святого, великого друга українського народу, було пов'язане з підкресленням значення правди в особистому й суспільному житті.

Тож Секретаріат прагне висловити жаль у зв'язку з використанням слів архієпископа, проінтерпретованих незгідно з його намірами, для досягнення короткотермінових політичних цілей.

В останні роки Римсько-Католицька Церква й сам архієпископ Мечислав Мокшицький неодноразово виступали у стосунках із Апостольським Престолом і на міжнародній арені як прибічники створення умов для розвитку вільної та справедливої ​​України".

Дивіться: Посол Ватикану Гуджеротті приїхав на лінію фронту, щоб особисто висловити жителям Донеччини підтримку, - Жебрівський. ФОТО
Источник: https://ua.censor.net.ua/n441935
VEhrNGRrdzVRell3VEVSU1ozUkRLekJNZGxGMVRrTTJNRXhvT0RCWlJGRjBaRU0zTUZwaVVYTTVSMWN3V1RrNE1FcE1VWFowUXpjd1RHcFJkbVJIUWpCWmVsRjFkRU4zU1U1SFF6QlpSRkZ6VGtONk1FeFlVWFJPUjFjd1dUazRNRXBNVVhOT1IwTXdUR3BSZFhSRGR6Qk1NVGd3U25aU2FrNURlVEJhWWxGemJucFJiRTVES3pCTU0xRnpaRU4zTUZsRlBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору