EN|RU|UK
 За кордоном
  25081  105

 Литва розпочинає будувати стіну на кордоні з Росією

граница

Наступного тижня планується розпочати будівництво паркану на кордоні Литви з Росією.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Delfi.

Захисну огорожу на ділянці протяжністю 46,6 км, яка йде уздовж держкордону Литви з Калінінградською областю РФ, трохи більше ніж за 1,3 млн євро зведе компанія Gintreja.

Згідно з угодою, вона повинна найближчим часом розпочати будівництво огорожі. Роботи мають бути завершені до 20 грудня цього року - огорожа буде зводитися не на всій протяжності 109-кілометрової держкордону з Росією, що проходить по Німану, а в тих місцях, де кордон проходить по суші.

"Якщо виробник не підведе і в термін як встановлено в договорі, віддасть вироби, ми почнемо в понеділок. Підготовчі роботи вже ведуться", - сказав BNS директор Gintreja Гінтарас Брокявічус.

Він зазначив, що будівництво огорожі розпочнеться в Юрбаркському районі, на ділянці протяжністю приблизно 10 км. Сама Gintreja огорожу не виробляє - вона купує її у литовського підприємства, яке Г. Брокявічус відмовився назвати з комерційних міркувань. Він також запевнив, що підприємство отримало кілька пропозицій купити огорожу у російських виробників, навіть за подібною ціною, проте врешті-решт вони вважали за краще литовського виробника.

"Найбільший інтерес виявляли виробники, пропонуючи свою продукцію: пропозиція надійшла від поляків з датчанами і бельгійцями, але ми обрали литовське підприємство, з ним підписали договір про виробництво. А взагалі дзвонили і Туреччина, і Китай, і кілька російських підприємств пропонували, але вже тепер, коли все відбулося. Працювати з місцевими простіше: поляки, які пропонували, розмовляють тільки по-польськи (...), коли на останній стадії ціна була схожа, ми зробили вибір тільки тому, що було литовське підприємство. Яким би не було становище в державі, ми самі себе вважаємо патріотами", - сказав глава Gintreja.

На відрізках уздовж держкордону з Калінінградською областю буде побудований металевий сегментний паркан приблизно двометрової висоти з додатковим обладнанням. Він буде зведений на ділянках від точки тристороннього перетину державних кордонів Литви, Польщі та Росії в районі Віштітіса (Віштинца) і відрізками буде продовжений у Шакяйському і Вілкавіському районах до Німану. На всій протяжності 109-кілометрового кордону вздовж Німану прикордонна служба вже обладнала технічні системи спостереження за кордоном. Нове огородження буде побудовано в місцевостях, де держкордон проходить по суші. Кошти на обладнання огорожі виділені з бюджету Литви.

Також планується до 2020 року звести паркан на кордоні Литви з Білоруссю. За словами правоохоронців, ці огорожі зводяться з метою приборкання контрабанди і захисту від нелегальної міграції.Источник: https://ua.censor.net.ua/n441978
VEhrNGRrdzVRell3VERkU1owNURNREJNTjFGMldIcFJhMlJIVnpCTWRsRjJkRWRCTUZsUVVtZGtSMDFtVGtOaU1FeHFVbWQwUTNrd1RFSTRNRXRFVVhaMFIwSXdXbUpTYWpONlVYWTVRM2N3V1VSUmRYUkRkekJNTUQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору