EN|RU|UK
 Політика України
  17843  37
Матеріали за темою:

 Мін'юст надіслав "Газпрому" постанову про арешт його акцій "Газтранзиту" в рамках стягнення штрафу, накладеного АМКУ (оновлено)

газпром

Антимонопольний комітет України у квітні 2017 року направив до департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України вимогу про примусове стягнення з ПАТ "Газпром" 171,9 млрд грн, про що свідчить звіт російського монополіста.

"Газпром" 12 травня отримав через представництво в Києві постанову Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про відкриття виконавчого провадження на суму 189,125 млрд грн, у тому числі суму виконавчого збору 17,193 млрд грн, і накладення арешту на належні компанії акції АТ "Газтранзит", - цитує Інтерфакс-Україна звіт "Газпрому", передає Цензор.НЕТ

Фактично, йдеться про компресорну станцію Тарутине. За оцінкою співголови українського Фонду енергетичних стратегій Дмитра Марунича, все майно "Газтранзиту" можна оцінити приблизно в $ 20 млн. "Газпрому" належить 40% "Газтранзиту", пише Газета.ру.
"Ми вивчаємо можливості щодо подальшого захисту наших прав", - заявив виданню 31 травня офіційний спікер "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Рішення про арешт акцій дійсно дивне, бо "Газтранзит" не веде зараз будь-якої значимої діяльності, і особливої вигоди від цього не буде", - коментує партнер BMS Law Firm Денис Фролов. Однак це може бути початком для подальшого арешту належного компанії майна в Україні, вважає він.

Крім 40% "Газтранзиту", "Газпром" в Україні володіє 40% акцій ВАТ "ПівденНДІГіпрогаз", ТОВ "Газпромзбут Україна". За словами Марунича, загальна вартість всіх цих активів не перевищує $ 10 млн. Причому НДІ взагалі міститься в Донецьку, тож заарештувати його Києву буде дуже проблематично. А та ж КС Тарутине, по якій російський газ йде транзитом у бік Балкан і Туреччини, в разі припинення поставок з боку РФ втратить будь-яку цінність.

Нагадаємо, в січні 2016 року АМКУ оштрафував "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України.

Раніше Виконавча служба відкрила провадження зі стягнення з "Газпрому" штрафу АМКУ 172 млрд гривень (половину суми становить власне штраф, половину - пеня за несплату) й арешту його майна, після того як Вищий господарський суд відмовив "Газпрому" в скасуванні штрафу АМКУ і пені в розмірі 172 млрд гривень. Зараз сума українських вимог ще збільшилася за рахунок суми виконавчого збору (17,193 млрд гривень). Таким чином, виконавче провадження відкрито на 189,125 млрд грн (більш як $ 7,1 млрд).

Источник: https://ua.censor.net.ua/n442130
TUV4UVVYTk9Rek13VERkUmMzUkRkMGxPUTNrd1dtSlJkV1JET1RCTVFYWk1lVGgyTUV4UVVYTk9Rek5tVGtONk1FeEVVWFE1UXlzd1RDOVNaMDVES3pCTVRGSnNkRU13Wms1SFNUQlpURkpuVGtOM01GbFVVWFZJZWxGck9VTjNNRXhtVVhZNVIwRXdURGRSZGtoNlVXNU9SMWN3VERCdU1GazNVbWRrUjBObVRrTlJNRXd6VW1kMFF6UXdUSHBSZG5SRE9UQk1OMUYyT1VNck1FeDJVbXBPUXprd1RHcFJkVk5FVVhWMFF5c3dUSHBTYkhSSFF6Qk1XRkpuWnowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору