EN|RU|UK
 Фоторепортаж
  28024  21

 Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі. ФОТОрепортаж

У бойових діях на Донбасі Росія активно використовувала і продовжує використовувати засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ). У черговому розслідуванні українським волонтерам вдалося викрити групу фахівців із роти радіоелектронної боротьби 19-ї окремої мотострілецької бригади (ОМСБр) Збройних сил Російської Федерації.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться у матеріалі міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm.

"Впіймати" на Донбасі в об'єктив фотокамери російських танкістів, розвідників, снайперів чи артилеристів буває куди легше, ніж спеціалістів РЕБ. Їх рідше нагороджують медалями та орденами і вони не беруть участі у прямих бойових зіткненнях. Тільки випадково викладені фотографії у соціальних мережах відкривають завісу над їхньою діяльністю, наслідки якої ми бачимо в ході цієї війни. У цьому OSINT-розслідуванні нам вдалося розкрити групу спеціалістів з роти радіоелектронної боротьби 19-ї окремої мотострілецької бригади (ОМСБр) Збройних сил Російської Федерації (в/ч 20634, дислокація: м. Владикавказ, Північна Осетія, Південний ВО РФ), яких влітку-восени 2014 року у складі батальйонної тактичної групи (БТГр) перекинули до українського кордону для забезпечення вторгнення російської армії", - повідомляють автори публікації.

Загальний аналіз фотоальбомів

"Аналіз фотоальбомів нижче перерахованих військовослужбовців роти РЕБ 19-ї ОМСБр демонструє, що у травні-червні 2014 року цей підрозділ проходив передбойову підготовку на полігоні Прудбой Волгоградської області РФ. До кінця червня 2014 року солдатів бригади перекинули в прикордонний з Україною район Ростовської області. Серед фотографій трапляються завантажені у серпні 2014 року. Більшість з них зроблені в лісовому таборі. Такі перевалочні бази росіян ми часто фіксували з літа 2014 року. Табори біля кордону України призначалися для прихованої концентрації та подальшого перекидання військ на Донбас. На фотографіях з польових таборів зовнішній вигляд солдатів нагадує радше "партизанів-ополченців", ніж кадрових військовослужбовців, та хай це не вводить читача в оману. Нестатутний зовнішній вигляд - це елемент мімікрії гібридної російської армії. На фото також бачимо малогабаритні намети і силуети машини комплексу радіоелектронної боротьби РБ-301Б "Борисоглібськ-2". Про фігурантів розслідування та техніку буде мова далі", - йдеться в матеріалі.

Російські військовослужбовці роти РЕБ 19 ОМСБр ЗС Росії

1 . Євгеній Моісеєв

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 01

Дата народження: 28 грудня 1992 р. Народився у с. Гусари Уйського району Челябінської області.
У соціальних мережах: VK (архіви профілю, альбому, контактів).
На строкову військову службу призваний восени 2013 року. До моменту звільнення з армії, восени 2014 року, обіймав посаду водія другого взводу радіоперешкод роти радіоелектронної боротьби 19-ї ОМСБр (позначений червоною стрілкою).

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 02

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 03

Також дивіться: Російський офіцер ППО і бойовики "ДНР" фотографуються на тлі збитого безпілотника ОБСЄ. ФОТОрепортаж

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 04

2 . Геннадій Сєдих

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 05

Дата народження: 20 листопада. Народився у с. Ліспромхоз Можайського району Московської обл.
У соціальних мережах: VK (архіви профілю, альбому, контактів)

На строкову військову службу призвали восени 2013 року. Після навчання в навчальному центрі молодших спеціалістів РЕБ у Тамбові (в/ч 61460) потрапив за розподілом у підрозділ РЕБ 19-ї ОМСБр.

Серед фотографій Сєдих є знімки з тієї самої серії, що й у Моісеєва - фотографії серпня 2014 року, на яких група військовослужбовців роти РЕБ позує в перевалочному таборі інтервентів (позначений оранжевою стрілкою).

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 06Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 07

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 08

3 . Дмитро Понкратов

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 09

Дата народження: 10 грудня. Народився у м. Тамбов.
У соціальних мережах: VK (архіви профілю, альбому, контактів)

На строкову військову службу був призваний восени 2013 року. Після навчального центру молодших спеціалістів РЕБ у Тамбові (в/ч 61460) за розподілом потрапив у підрозділ РЕБ 19-ї ОМСБр.

У фотоальбомі Понкратова є знімки з тієї самої серії, що й у Моісеєва та Сєдих - фото серпня 2014 року в перевалочному лісовому таборі інтервентів (позначений синьою стрілкою).

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 10

Дивіться також: ППО Росії на Донбасі: в бойовиків виявили "Барнаул-Т" і "Тор-М1", якими керують військові РФ. ФОТОрепортаж

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 11

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Ідентифіковано повний склад та озброєння самохідного артдивізіону бойовиків у Донецькій області, - InformNapalm. ФОТОрепортаж

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 12Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 13

4 . Артем Воропаєв

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 14

Дата народження: 6 січня. Народився у м. Кемерово.
У соціальних мережах: VK (архіви профілю, альбому, контактів)

На строкову військову службу був призваний восени 2013 року, служив у підрозділі РЕБ 19-ї ОМСБр.

У фотоальбомі Воропаєва є знімки серпня 2014 року зі згаданого вище перевалочного табору, а також фотографія, завантажена у листопаді 2014 року, в «партизанському» стилі (позначений білою стрілкою).

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 15Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 16

5 . Серьога Долмат

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 17

Дата народження: 7 вересня 1993 р. Народився у м. Новокузнецьк.
У соціальних мережах: VK (архіви профілю, альбому, контактів)

У фотоальбомі Долмата є знімки періоду серпня 2014 року, завантажені пізніше - у 2015 році, зі згаданого вище перевалочного табору російських інтервентів (позначений зеленою стрілкою).

Ідентифіковано фахівців роти РЕБ 19-ї ОМСБр ЗС РФ, які брали участь у війні на Донбасі 18

Що відомо про РБ-301Б "Борисоглібськ-2"

За даними InformNapalm, засоби сучасного російського комплексу радіоелектронного подавлення КХ / УКХ-зв'язку РБ-301Б "Борисоглібськ-2" почали масово надходити на озброєння підрозділів Південного ВО РФ у 2013 році. Одну з машин комплексу - пункт управління Р-330КМВ - ми помітили влітку 2015 року в Ростовській області під час перекидання з використанням цивільного транспорту. У лютому 2015 року ці засоби РЕБ було зафіксовано у місті Брянка Луганської області, а в березні 2015 року - безпосередньо в Луганську. У травні 2016 року InformNapalm опублікував матеріал про використання російської автоматизованої станції перешкод "Р-378Б" комплексу РЕБ "Борисоглібськ-2" на передовій лінії в районі Стаханова 05 листопада 2014 року.

288 з 418. Де решта?

Нагадуємо про спостереження, про які йшлося у розслідуванні про викриття складу батальйонної тактичної групи 7-ї військової бази РФ, що перебувала на бойовому чергуванні в Ростовській області. З 418 осіб БТГр 7-ї в/б у Ростовській області на забезпеченні були тільки 288 осіб. Тобто, на місці дислокації зведеного підрозділу перебувало 288 осіб, з них тільки один військовослужбовець зі складу РЕБ. Припускаємо, що решта 130 осіб зі складу БТГр перебували з іншого боку кордону і забезпечували терористичні формування "Д/ЛНР", які на 70% укомплектовані російськими кадровими військовими та найманцями з Росії.

Що відомо про 19 ОМСБр ЗС Росії

19-а ОМСБр ЗС РФ фігурує в 8 OSINT-розслідуваннях InformNapalm. У публікаціях факти вторгнення в Україну влітку-восени 2014 року, а також докази того, що військовослужбовці цієї бригади пізніше також брали участь у війні на Донбасі:
Склад і озброєння 19-ї ОМСБр

19-а окрема Воронезько-Шумлинська Червонопрапорна орденів Суворова і Трудового Червоного Прапора мотострілецька бригада, в/ч 20634 (п. Спутник, Владикавказ) 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу. Структура: Управління, 1-й мотострілецький батальйон, 2-й мотострілецький батальйон, 3-й мотострілецький батальйон, батальйон СпП (п. Троїцьке, Інгушетія), стрілецька рота (снайперів), танковий батальйон, 1-й гаубичний самохідно-артилерійський дивізіон, 2-й гаубичний самохідно-артилерійський дивізіон, реактивний артилерійський дивізіон, протитанковий артилерійський дивізіон, зенітний ракетний дивізіон, зенітний ракетно-артилерійський дивізіон, розвідувальний батальйон, рота БПЛА, інженерно-саперний батальйон, рота РХБЗ, батальйон управління (зв'язку), рота РЕБ, батарея управління і артилерійської розвідки (начальника артилерії), взвод управління і радіолокаційної розвідки (начальника протиповітряної оборони), взвод управління (начальника розвідувального відділення), ремонтно-відновний батальйон, батальйон матеріального забезпечення, комендантська рота, медична рота, взвод інструкторів, взвод тренажерів, полігон, оркестр.

Озброєння: 40 од. Т-90А, 1 од. Т-90К, 120 од. БМП-3, 9 од. БТР-82А, 27 од. БТР-80, 6 од. ГАЗ-233014 СТС "Тигр", 15 од. БТ-ЛБ, 18 од. БМ 2Б17-1 «Торнадо-Г», 36 од. 152 мм сг 2С19 «Мста-С», 18 од. 120 мм мінометів 2С12 «Сани», 12 од. 100 мм гармат МТ-12 «Рапіра», 12 од. самохідних птрк 9П149 «Штурм-С», 4 од. БРДМ-2, 12 од. БМ 9К330 «Тор», 6 од. БМ 9А34(35) «Стріла-10», 6 од. ЗСУ 2С6М «Тунгуска», 27 од. ПЗРК 9К38 «Ігла».

"Російські воєнні спеціалісти РЕБ брали активну участь у забезпеченні вторгнення ЗС РФ на територію України: блокували лінії зв'язку GSM-операторів, впливали радіовипромінюванням на електронні засоби систем управління. Станом на 29 березня 2017 р. команда InformNapalm виявила на Донбасі 44 типи озброєння і техніки ЗС РФ. З них 9 типів - системи радіоелектронної боротьби: РБ-341В «Леєр-3», Р-378Б «Борисоглібськ-2», Р-934УМ, Р-330Ж «Житель», «Торн», Ртуть-БМ, РБ-636АМ2 «Світ-КУ», 1РЛ243 «Рубікон», Р-381Т2 «Таран»", - зауважують автори дослідження.Источник: https://ua.censor.net.ua/p442139
TUV4VVVYWjBRell3VEVSUmREbERORWxPUjBFd1REZFNaMlJIVnpCTWJsSm5aRWROTUV4eVVYWjBSMWhKVGtOM01FeFFVbWRPUXpFd1dVaFNiSFJIV0VsT1EzbEpUa2RFTUV4eVVtZE9RM2N3V21aUmRtUkhWMHg1T0haTU9VTXJNRXh5VW1jNVF5OHdURVJTYUhSSFZ6QlpPVGd3VEVSU1owNURPREJhWWxKcWVVUlJiMDVEYXc9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору