EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5815  88

 Бальчун не виконав жодного із завдань для реформування УЗ, - Федерація роботодавців України

Глава ПАТ "Укрзалізниця" Войцех Бальчун не виконав жодне із визначених ним завдань для реформування підприємства, йдеться в аналізі діяльності Бальчуна Федерацією роботодавців України.

Про це повідомляє uaprom.info.

У ФРУ нагадують, що 5 червня закінчується термін контракту Бальчуна на посаді керівника "Укрзалізниці", у зв'язку з цим експерти проаналізували хід виконання шести основних завдань, які Бальчун визначив для реформування УЗ, щоб перетворити її на "сучасного європейського залізничного чемпіона".

"Висновок невтішний: жодне з цих завдань не виконано або виконано частково. Насправді під час керівництва Бальчуна "Укрзалізниця" вирішувала проблеми власної неефективності за рахунок відправників вантажів та інших ключових секторів економіки", - відзначили у ФРУ.

Так, не була поліпшена організація вантажоперевезень: в жовтні 2016 року через брак дизельного палива УЗ зупинила понад 11 тис. вагонів, що призвело до зриву контрактів між українськими компаніями та їхніми іноземними партнерами; в березні і квітні 2017 року з вини УЗ українські ГЗК недовантажили всього близько 125 тис. тонн ЗРС, збитки оцінені в $ 7,5 млн валютної виручки.

Заплановане збільшення пропускної спроможності на ділянці Комиш-Зоря - Волноваха до 23 пар вантажних поїздів не досягнуто донині.

Також, на думку експертів, Бальчуну не вдалося досягти прозорості і зниження корупції. Так, в березні 2017 року проводився тендер на закупівлю 3 000 піввагонів, проте умови були складені таким чином, що українські вагонобудівні підприємства не могли брати участь у конкурсі.

Також не було оглянуто перехід УЗ на формульні контракти у разі закупівлі дизпалива.

Крім того, УЗ, хоча і збільшила бюджет на капітальні інвестиції, однак фактично не використовує кошти за призначенням

"Кошти від підвищення тарифів направляються на покриття поточних витрат і погашення кредитів, але не на вирішення проблем з інфраструктурою і дефіцитом локомотивів, - сказано в аналізі ФРУ. - Ініційовано очевидно необґрунтоване підвищення тарифів в 2017 році на 22,5% (офіційний прогноз інфляції від КМУ- 8,5%). При цьому з початку 2017 року спостерігається уповільнення темпів промислового виробництва. Триває технічний дефолт "Укрзалізниці".

Крім того, експерти відзначають, що також не був поліпшений сервіс пасажирських перевезень, не вдалося повністю модернізувати рухомий склад. Також не були підняті на обіцяний рівень оклади співробітників УЗ, не було досягнуто забезпечення безпеки перевезень та вантажів.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n442183
VEhrdlVXdGtRM2N3VEhaU2FrNUhTREJaVUZGMlUwUlJhM1JES3pCTWJsSm9kRU14TUZsVmRrdzVRMnN3VEZoUmRFNURNVEJaUkZGelRrZEhNRnBpVW1wNVJGSm5Ua01yTUV4SVVYWjBSME13VERkUmRFNURkekJNVEZKb2RFZFhNRXhKUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору