EN|RU|UK
 Політика України
  1782  11

 Громадська рада доброчесності закликав ВККС оприлюднити бали кандидатів у новий Верховний Суд: "Затягування породжує сумніви"

суд совет верховный вккс доброчестности

Громадська рада доброчесності заявляє, що процес обрання суддів у новий Верховний суд зараз під загрозою зриву. У зв'язку з цим, громадські працівники закликають Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) оприлюднити бали, які набрали кандидати в судді Верховного суду на співбесідах.

Про це члени Громадської ради доброчесності заявили в рамках круглого столу на тему: "(Не) доброчесний новий Верховний Суд: що показав конкурс і як діяти далі?", передає кореспондент Цензор.НЕТ.

Активісти зазначили, що 26 травня відбулися останні співбесіди з кандидатами на посади в новому Верховному суді. При цьому, з 381 кандидата 140 отримали негативні висновки Громадської ради доброчесності і тільки 25 з цих 140 були відсторонені від конкурсу. Тобто 82% висновків були не взяті ВККС до уваги.

Остаточне рішення щодо цих кандидатів буде прийматися на пленарних засіданнях закритим, таємним голосуванням. У зв'язку з цим активісти закликають кваліфікаційну комісію оприлюднити результати поіменного голосування і рейтинг кандидатів щодо, яких немає висновків Громадської ради доброчесності, до початку пленарних засідань.

Громадська рада доброчесності закликав ВККС оприлюднити бали кандидатів у новий Верховний Суд: Затягування породжує сумніви 01

Громадська рада доброчесності закликав ВККС оприлюднити бали кандидатів у новий Верховний Суд: Затягування породжує сумніви 02

Також активісти закликали ВККС припинити участь у конкурсі кандидатів, які не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики, щодо яких є негативні висновки Громадської ради доброчесності. Серед таких кандидатів, на думку Громадської ради доброчесності, глава Верховного суду Ярослав Романюк, який свого часу виступив з публічною підтримкою диктаторських законів "16 січня". При цьому, ВККС не вважає Романюка таким, що не гідний посади в новому Верховному суді. Остаточне рішення для подолання негативного висновку Громадської ради доброчесності з цього судді буде прийматися на пленарному засіданні ВККС.

Ще одним таким кандидатом активісти назвали главу Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка, у якого недавно проходили обшуки.

Активісти закликають ВККС проводити поіменне голосування за подолання висновків Громадської ради доброчесності і негайно оприлюднити протоколи такого голосування.

Присутній на круглому столі нардеп ("Самопоміч"), глава Антикорупційного комітету ВР Єгор Соболєв, пообіцяв, що його комітет на найближчому засіданні розглядатиме звернення до ВККС із закликом оприлюднити результати співбесід кандидатів на посади в новому Верховному суді.

"Я думаю, що ми від імені комітету підтримаємо вимогу громадськості. Зрозуміло, що ми підтримуємо його як люди і як посадові особи, але я думаю, що ми на нашому найближчому засіданні в середу ухвалимо звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів", - заявив він .

"Потрібно пояснювати людям, що завтра ця маніпуляція обернеться їм вкраденим бізнесом, відібраними квартирами, смертю дитини, яку вб'є п'яний прокурор і йому нічого за це не буде. Потрібно, щоб це розуміння було не тільки серед наших партнерів і друзів, а щоб воно було у суспільстві", - наголосив Соболєв.

Активісти також підкреслили - судді Верховного суду будуть працювати там до пенсії.

За словами заступника міністра юстиції Сергія Пєтухова, це безпрецедентний процес добору суддів до Верховного суду, який не може бути повторений.

"Ті люди, які будуть призначені за результатами цього конкурсу будуть виконувати свої повноваження до самої пенсії. Це гарантія їхньої незалежності. Так і повинно бути у Верховному суді. В інших країнах навіть немає такого прикладу (конкурсного відбору). Організувати відбір з такої кількості кандидатів - це дуже складний процес. Очевидно, має бути довіра до процесу. І роль Громадської ради доброчесності в цьому дуже важлива. ВККС не може ігнорувати рішення Громадської ради доброчесності. ВККС повинна максимально прозоро підходити до відбору, публікувати свої рішення і дані про кандидатів. Це тільки буде сприяти довірі до нового Верховному Суду", - заявив Пєтухов.

Як заявив Тарас Шевченко, директор Центру демократії і верховенства права, співзасновник руху "Чесно", бали повинні бути оприлюднені максимально швидко. "Затягування (з оприлюдненням балів) породжує сумніви в тому, що йдуть домовленості, підставляння під список, попадання на на те чи інше місце (в списку)"Источник: https://ua.censor.net.ua/n442187
VEhrdlVXOWtReXN3VEVoUmRuUkROekJhVkZGemFVUlJhRTVEZWpCTU4xSm5RemgyTUZsSVVtYzVRekF3VERkUmMzUkRkMGxPUjBFd1RGaFNhRTVES3pCWlJGRjJUa04zWms1RFV6Qk1XRkpuVGtkR01FdzNVWE4wUXprd1RHcFJkVk5FVVc5a1IwUXdURkk0TUVwNlVteDBRemxLT1VkUE1GbElVbWR1ZWxGek9VZEJNRXczVVhaT1EzY3dURlJTWjJSSFRUQk1jbEZ6UTBSU1owNURkekJNVkZGelNIcFJhM1JEWVRCS2NsRnZaRU5x
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору