EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  19118  270
Матеріали за темою:

 Рішення Стокгольмського арбітражу дає право "Нафтогазу" вимагати зниження ціни на газ за контрактом із "Газпромом", - Порошенко

порошенко иконка

Після рішення Стокгольмського арбітражного інституту "Нафтогаз України" має право вимагати від "Газпрому" зниження ціни на газ.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив Президент України Петро Порошенко на Facebook.

"Щойно Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв поінформував мене про те, що НАК "Нафтогаз" виграв найкрупніший комерційний спір. Положення "бери або плати" скасоване. У задоволенні вимог російського "Газпрому" сплачувати за газ на підставі "бери або плати" відмовлено. Це принцип, нав'язаний Україні Росією і безвідповідально прийнятий українськими переговірниками в 2009 році. Завдяки йому мільйони українців були пограбовані на мільярди доларів", - пише він.

"Рішення Трибуналу надає право "Нафтогазу" вимагати зниження ціни на газ по контракту з "Газпромом" відповідно до умов ринку. Таким чином, вартість газу буде визначатися не Кремлем, а виключно прозорим та вільним ринком. Це - важливий крок на шляху до енергетичної безпеки. Москва вперше втрачає можливість використовувати газ як зброю політичного тиску та шантажу", - підкреслив глава держави.

"Для України це надзвичайно важливе рішення, оскільки суперечності між "Нафтогазом" та "Газпромом" вперше врегульовуються у цивілізований юридичний спосіб. Підтверджую, що Україна була і залишатиметься надійним партнером у питанні забезпечення газом європейських споживачів", - заявив Президент.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": У "Нафтогазі" заявляють про перемогу над "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі. Росіяни "вивчають проміжне рішення"

Нагадаємо, 31 травня Стокгольмський арбітражний інститут прийняв рішення щодо спору між "Нафтогазом України" і "Газпромом" щодо контракту 2009 року про постачання газу.

Суть рішення:
1) умову "бери або плати" скасовано;
2) заборону реекспорту газу скасовано;
3) формулу ціни переглянуто з 2014 року (вводиться європейська ціна).
Источник: https://ua.censor.net.ua/n442242
TUV4UVVYTk9Rek13VERkUmMzUkRkMGxPUTNrd1dtSlJkV1JET1RCTVFqZ3dURkJSYzA1RE0weDVMMUZ1T1VNck1GbEVVWFowUjBrd1RGaFJkbVJETmpCTU5IWk1PVU42TUV4RVVYUXplbEpuWkVkRU1FeFNPREJLVUZGelRrTXpNRXd2VW1kT1F5c3dUSGc0TUVvelVYTk9SMFV3V1V4UmRuUkRlakJNUkZGMGR6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору