EN|RU|UK
 Політика України
  7510  34

 Окупанти в Донецьку заборонили читати книгу про прагнення України до незалежності розстріляного в часи Сталіна вченого

На окупованих територіях Донецької області бойовики заборонили видання та поширення книги Степана Рудницького "Чому ми хочемо самостійної України", визнавши її екстремістською. Таке рішення виніс так званий "верховний суд" псевдореспубліки.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ОстроВ, в рішенні "суду", пропонується "зобов'язати міністерство культури вжити заходів до переміщення зазначеної літератури з відкритих фондів і відомостей про неї з інформаційних систем бібліотек "ДНР", забезпечивши окреме зберігання від основного фонду бібліотек, в тому числі, обмеживши доступ третіх осіб до інформації, яку містить література".

Повідомляється, що "рішення" набувають чинності негайно "після їх проголошення, є остаточними і оскарженню не підлягають".

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Три роки тому в Донецьку сепаратисти і прихильники "русского мира" по-звірячому розігнали акцію за єдину Україну. ФОТОрепортаж

Степан Рудницький (1877-1937) - український географ, картограф, публіцист, академік Академії наук Української РСР (1929). Вважається основоположником досліджень з фізичної географії в Україні. Йому належать наукові праці з геоморфології, історичної соціально-економічної географії, картографії, краєзнавства, загального землезнавства. Автор кількох книг і програмних робіт. За Сталіна був репресований: після чотирьох років в'язниці вченого розстріляли. У 1965 році він був посмертно реабілітований.

В забороненій бойовиками "ДНР" книзі Рудницького автор виклав своє бачення політичного ладу України як демократичної республіки із сильним центральним урядом і самоврядними громадами і землями. Рудницький вважав, що тільки незалежні держави можуть досягти високого рівня суспільного розвитку, і тільки цивілізовані демократичні відносини між державами можуть привести до миру і безпеки народів, прогресу людської цивілізації. Тому, на думку автора, вільна, незалежна і демократична Україна - це не тільки внутрішня справа українського народу, а справа сусідніх держав, для яких, на думку С. Рудницького, "Україна буде власне опорою".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n442350
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRka3g1TDFGMmRFTTJNRmxRVVhZNVEzY3dXV0pTYkhSSFVHWk9SME13VEZoU1owNURLekJaUkZGMVRrTXpNRXg0T0VsMFIwRXdXVkJTWjJSSFFqQk1jbEYxVGtNMVNVNURPREJNYWxKblEwbzRNRXBVVVhaMFF6a3dURmhTYUhSSFRUQk1iejA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору