EN|RU|UK
 Суспільство
  1020  10

 Останнє, що потрібно робити, - це висувати кандидатів на пост омбудсмена за партійними квотами, - Немиря

немыря

Голова парламентського комітету з прав людини і депутат від "Батьківщини" Григорій Немиря повідомив, що його політична сила вважає неприйнятним висувати кандидатів на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини відповідно до партійних квот.

Про це він розповів у коментарі журналісту Цензор.НЕТ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Моя позиція нечасто збігається з позицією Ляшка, але це якраз той випадок, - Оксана Корчинська про кандидата на посаду омбудсмена від Радикальної партії

"Хочу внести ясність щодо рішення, яке було прийнято на засіданні парламентського комітету з прав людини 24 травня. Комітет розглянув питання про відповідність поданих кандидатур до вимог закону. І зробив висновок щодо того, що, по-перше, 3 подані кандидатури відповідають вимогам закону; а по-друге, немає інших факторів, які б заважали розгляду цих кандидатур. Я хочу це підкреслити, тому що комітет не проводив якогось голосування щодо підтримки чи непідтримки того чи іншого кандидата. Відповідно до закону, комітет міг розглядати лише ті кандидатури, які зібрали більше 113 підписів народних депутатів. Саме тому комітет розглянув кандидатури, подані від БПП (Сергій Алексєєв), "Народного фронту" (Людмила Денисова) і Радикальної партії (Олександр Мамалига)", - повідомив депутат.

Він підкреслив, що в комітет звернулася достатня кількість авторитетних правозахисних організацій, які наголошували на необхідності проведення попередніх консультацій із правозахисним середовищем відповідно до Паризьких принципів ООН.

"Я вважаю, що в майбутньому заслуговує на увагу пропозиція внести зміни до Закону України про Уповноваженого з прав людини Верховної Ради України, в яких максимально відобразити Паризькі принципи", сказав парламентар, додавши що позиція фракції "Батьківщина" полягає в тому, що "висувати кандидатів на пост омбудсмена за партійними квотами - це останнє, що потрібно робити".

Також читайте: Гончаренко про кандидата від БПП на посаду омбудсмена: "Ми збираємо підписи за Алексєєва"

Як повідомляли раніше, таємне голосування за обрання уповноваженого Верховної Ради з прав людини відбудеться наступного тижня, 6 червня. Претендентів троє: Людмила Денисова ("Народний фронт"), Сергій Алексєєв (БПП), Олександр Мамалига (Радикальна партія).

Якщо ж жоден із кандидатів не набере 226 голосів, виконувачем обов'язків уповноваженого залишиться Валерія Лутковська (5-річний термін перебування якої на посаді закінчився 28 квітня), а конкурс автоматично піде на новий цикл.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n442368
VEhrdlVXNWtRekV3VEhwUmRVNUhRVEJaT0haTU9VTXJNRXg2VVhOa1IwUXdURlJTWjJSRE9EQk1XRkYyV0hwUmEzUkRadz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору