EN|RU|UK
 Київські новини
  21152  88

 Кияни залишилися без гарячої води через борги бюджету за тепло, - Київенерго

Причиною зупинки газопостачання київської ТЕЦ-6 стала заборгованість держави з пільг та субсидій перед теплогенеруючою компанією.

Про це на брифінгу повідомив генеральний директор "Київенерго" Олександр Фоменко.

В результаті зупинки ТЕЦ-6 без гарячої води залишилися жителі Оболоні, Троєщини, Райдужного і Воскресенського масивів Києва.

"Кілька тижнів тому було обмежено газопостачання кількох котелень Києва. Днями Київтрансгазом була відключена від газопостачання ТЕЦ-6. Це сталося через заборгованість за спожитий газ і транзит газу по мережах. Основні причини цього в тому, що на сьогодні держава заборгувала за пільгами і субсидіями за спожиту теплову енергію та за іншими видами діяльності майже 4,9 млрд грн. З них близько 2 млрд - це безпосередньо заборгованість держави. Заборгованість Київенерго за спожитий газ перед "Нафтогазом України" становить 3,2 млрд грн, і понад 370 млн грн - це заборгованість за транспортування газу", - зазначив Олександр Фоменко.

Він додав, що зупинка ТЕЦ-6 порушила технологічні процеси на підприємстві, що може привести до зриву підготовки до опалювального сезону.

"ТЕЦ-6 вперше за всю історію зупиняється повністю. На станції працює технологічний цикл, який пов'язаний з підготовкою та зберіганням мазутного господарства. Сьогодні ця технологія зупинена, що викликає певні ризики", - підкреслив гендиректор "Київенерго".

Олександр Фоменко повідомив, що зараз питання відновлення роботи ТЕЦ-6 і відновлення гарячого водопостачання в трьох районах Києва вирішується на рівні міської влади.

"Ми ведемо переговори і з транспортувальниками і з "Нафтогазом". Спільного рішення, коли можна запустити ТЕЦ-6, немає. Тому питання винесено зараз на рівень міської адміністрації. Але в першу чергу, потрібно вирішити питання виконання зобов'язань щодо пільг та субсидій і погашення заборгованості, яка виникла з боку держави. Це дасть можливість зменшити заборгованість перед транспортувальником або погасити її повністю, і працювати нормально без взаємної заборгованості, як за теплову енергію, так і за газ", - підкреслив гендиректор "Київенерго".

Як повідомлялося, 30 травня "Київтрансгаз" припинив газопостачання ТЕЦ-6. В результаті без гарячої води залишилися 3138 об'єктів, з них - 2 142 житлових будинків, 39 медичних установ, 164 дитячі садки і 670 відомств. Київська влада звернулися до уряду з проханням ввести мораторій на припинення енергопостачання стратегічних об'єктів столиці.

"Я звернувся до уряду з тим, щоб негайно врегулювати ситуацію - доручити "Нафтогазу" відновити енергопостачання ТЕЦ. Поки держава не проведе взаєморозрахунки з тепло- і газопостачальними підприємствами, повинен бути встановлений мораторій на відключення від газопостачання об'єктів, що забезпечують жителів Києва необхідними комунальними послугами", - заявив мер Києва Віталій Кличко.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n442407
VEhrNGRrdzVSMEl3V1ZCUmMyUkhRakJNYWxGMFRrZFhNRms1T0RCS2NsRjFUa2RZTUV4TVVYUmtRemt3VEZoU1owNURlakJNTkQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору