EN|RU|UK
 Технології
  8210  28

 В окупованому Криму російському інтернет-трафіку не вистачає потужності, - експерт

В окупованому Криму основний обсяг інтернет-трафіку йде через українську інфраструктуру, новим російським каналам на півострові не вистачає потужності.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це Крим.Реалії розповів директор російського аналітичного агентства "Точка відліку" Михайло Клімарев.

"Якщо і побудували якісь канали через Керченську протоку, то їх не вистачає. Ввести в експлуатацію, поставити відповідне обладнання - там багато всього, а одним рухом воно не будується. Там, швидше за все, потужностей не вистачає. Плюс до всього, монопольні ціни, які вище разів у десять, тому що це єдиний канал. Тому користуються старою інфраструктурою, власником якої вони вже є, і, природно, основний трафік ганяють по старій інфраструктурі. Нову підключили, зазвичай хороший оператор зв'язку має так звані "ноги", і їх повинно бути більше однієї - до операторів зв'язку має підходити мінімум два кабелі", - підкреслив Клімарев.

Частина кримських користувачів 31 травня не змогли зайти на російські сервіси Яндекс і Mail.ru, а також у російські соцмережі. Доступ втратили кримчани, які користуються послугами кримської компанії "Телекомунікаційні системи", провайдера "Воля".

Блокування російських сайтів було "технічною несправністю". Так виправдав збої підконтрольний Москві "заступник міністра внутрішньої політики, інформації та зв'язку" Максим Яковлєв. Він заявив, що проблема полягає в тому, що резервні лінії інтернет-зв'язку йдуть через материкову Україну. За словами Яковлєва, сайти виявилися заблоковані через те, що в сегменті російського трафіку виникла аварія і мережа переключилася на українські лінії.

Підконтрольна Кремлю влада Криму після збою вирішила відмовитися від українського інтернет-трафіку. Про це заявив так званий міністр внутрішньої політики, інформації та зв'язку Криму Дмитро Полонський. Він уточнив, що кримські провайдери, які використовували український трафік, вже переключилися на російські мережі, тому питання блокування соцмереж знято.

Президент України Петро Порошенко 15 травня своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, що передбачає введення нових санкцій проти російських фізичних і юридичних осіб. У списку 468 юридичних осіб - зокрема сервіси "Яндекс", соцмережі "ВКонтакте", "Одноклассники". Згідно з указом, інтернет-провайдери зобов'язані заблокувати доступ до цих інтернет-ресурсів.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n442493
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRka3g1TDFKc2RFTTVNRmxNVVhSa1IwRXdURE5SZEdSSFEyWk9ReXN3VEhKU1p6bERMekJNUkZKb2RFZFhNRms1T0RCS2NsSm5Ua00wTUV4M1BRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору