EN|RU|UK
 Події
  3726  25
Матеріали за темою:

 Януковича ніхто не позбавляв українського громадянства, тому його можна судити за державну зраду, - Матіос

матиос

Заступник генерального прокурора - головний військовий прокурор Анатолій Матіос - поділився інформацією про особливості заочного судового процесу над втікачем Януковичем.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він розповів в інтерв'ю РБК-Україна.

Відповідаючи на питання про те, як він оцінює процес над Януковичем, Матіос заявив: "Не можу оцінювати суд, ми всі маємо можливість публічно спостерігати за судовими баталіями. Можу оцінювати лише роботу своїх підлеглих. Вважаю її зваженою, неупередженою, спокійною і дуже професійною. І Руслан Кравченко, і Максим Крим, які беруть участь у судовому засіданні, націлені на одне: максимально дотримуватися положень закону, зокрема прав обвинуваченого екс-президента Януковича, щоб не було жодних підстав говорити про порушення його прав і дати привід оскаржити рішення в ЄСПЛ. Наразі ми спостерігаємо народження нового українського суду, який не є калькою судді Кірєєва, судді Вовка, які судили Юлію Тимошенко і нинішнього генерального прокурора. У нас є справедливий суд.

Читайте також: Суд над Януковичем буде проходити у відкритому для всіх форматі, - Луценко

Говорячи про роботу адвокатів Януковича, він зазначив: "Адвокати можуть говорити, що хочуть, це їхня робота. Право на клопотання про судовий розгляд з участю присяжних - це виняткове право тільки обвинуваченого Януковича. Прокурори (для дотримання прав обвинуваченого) нагадали обвинуваченому Януковичу його право на суд присяжних. Вони ним не скористалися. Тому таким скрупульозним виконання норм закону під час досудового слідства і судового розгляду ми, цеглинка за цеглинкою, вибиваємо ті аргументи, на які нібито могли б посилатися адвокати в разі оскарження судового рішення в ЄСПЛ, яке точно буде. Не можу сказати нічого поганого про захисників. Це грамотні фахівці і юристи. Так склалося століттями, що адвокати повинні захищати всіх - від царя і до жебрака. Але ми всі знаємо, що адвокатська робота оплачувана, і ні для кого не є секретом в юридичному середовищі, що кожне клопотання, кожна заява захисту має свій прайс. В Америці діє погодинна оплата роботи адвокатів (500 або 1000 доларів) залежно від кваліфікації. В Україні склалася дещо інша практика: тут заробіток - від кількості поданих документів. Просте клопотання коштує 150 доларів. А якщо за судове засідання 200 клопотань внесли, то ось і порахуйте... Це безкінечний роцес, в якому зацікавлені всі, крім прокурора і суспільства. Прокурор хоче швидкого, незалежного, об'єктивного і справедливого суду і невідворотності покарання. Захист хоче вічного захисту або виправдання клієнта".

Читайте також: Суд оприлюднив відмову в апеляції на спецконфіскацію $ 1,5 млрд Януковича

Говорячи про особливості "справи Януковича" Матіос підкреслив: "Якби все суспільство відкрило Google, то побачило б, що суб'єктом злочину, особливо тяжкого злочину "державна зрада" є "громадянин України". Громадянства Януковича ніхто не позбавляв. Він досі вважає себе легітимним президентом. І підписаний Януковичем лист із закликом ввести війська на територію суверенної держави Російська Федерація сприймала як звернення легітимного президента. Янукович притягується до відповідальності за державну зраду як громадянин держави Україна, і не має значення, чи мав він на той час статус президента, чи не мав. Ще раз - суб'єктом цього злочину є громадянин України, який діяв в інтересах іншої країни на шкоду Батьківщині. Тут немає жодної колізії, жодної дилеми".

Читайте також: Захист Януковича не хоче, щоб його справу розглядав суд присяжних
Источник: https://ua.censor.net.ua/n442587
TUV4VVVYWjBReTh3VEdwU1oybEVVbW81UXprd1dWQlJkWFJES3pCTVRGRjFUa2RJTUV4QmRrdzVRM1l3VEROU1p6bEROakJNTjFGemRFTTBNRmxrT0RCS2VsRnpUa2RETUZwaVVYWjBSMEpKVGtOUk1Fd3pVWE5PUjBNd1REZFJkVGxIVnpCTWEzWk1PVWRDTUZsUVVYUkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору