EN|RU|UK
 Політика України, Київські новини
  41254  629

 В'ятрович про проспект Шухевича в Києві: "Дивно, що поляків задовольняв Ватутін, який у 1939 році ділив Польщу з німцями"

волынь вятрович

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович здивований відсутністю претензій в польському суспільстві щодо існування в Україні вулиць, названих на честь російських діячів, які відіграли трагічну роль в історії існування польської держави, на тлі існування невдоволення, викликаного нещодавніми перейменуваннями на честь українських націоналістів.

"Щодо обурення Шухевичем. Дивно, що поляків задовольняв Ватутін, який в 1939 році ділив Польщу з німцями", - написав він у коментарях до посту Олександра Піддубного, який вказав, що в Києві досі є вулиця Багговутівська, яку "назвали на честь генерала Російської імперії Багговута, який жодного відношення до України не має, але придушував польське листопадове повстання в 1830-1831 рр. проти московського царизму", - повідомляє Цензор.НЕТ.

"Чому поляки не обурюються, що в Києві є вулиця людини, яка причетна до знищення їхньої незалежності в 19 ст.", - зазначив він, запитавши у В'ятровича, чи буде перейменована ця вулиця. В'ятрович зазначив, що це рішення має ухвалювати Київрада.


"У чому різниця між Пілсудським, Бегіном, Маннергеймом, Вашингтоном і Шухевичем? Всі очолювали визвольні рухи свого народу, вдавалися до радикальних методів боротьби, помилялися, укладали різні тактичні союзи, які змінювалися, але не суперечили стратегічній меті - свободі свого народу. Різниця лише в тому, що перші вважаються переможцями, яких, як відомо, не судять:). Перемога Шухевича (незалежність України) сталася після його смерті. А те, що він досі є об'єктом гарячих дискусій між громадянами країни, яка з'явилася на карті завдяки таким, як він, свідчить, що українці досі не відчувають себе переможцями. Після остаточної поразки Росії буде консенсус щодо Шухевича як одного з батьків нації", - резюмував В'ятрович.


Нагадаємо, 1 червня на пленарному засіданні Київської міської ради депутати ухвалили рішення про перейменування проспекту Генерала Ватутіна в Деснянському та Дніпровському районах. Цей проспект тепер носитиме ім'я командувача УПА Романа Шухевича. Рішення підтримали 69 депутатів.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n442608
VEhrdlVYRk9SMFF3V1ZoUmRHUkRlVEJNYWxKb00zcFJhMmxtVW1vNVIwTXdXVVJSZG5SRGVUQk1hbEpvZVRoMk1Fd3ZVWFJrUjBFd1RGaFJkV1JET0RCTVdGRjJaRWRFTUV4TVVYTk9Remt3VEROU2FqTjZVV2gwUXprd1dVaFNaM1JETkRCWlRGSm5PVWREU1U1RE9UQk1SRkpvZEVNdk1FeEVVWFpEWmxKcU9VZERNRnBhT0RCS2NsRjFUa2RZTUV4TVVtZE9RM2N3VEZSUmMwaDZVVzEwUXpRd1dtWlJjMjU2VVc0NVF5c3dUSFpTYWs1SFNqQk1RVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
Сторінка 7 з 7
<<<1 2 3 4 5 6 7
 
 
 
 
 
 вгору