EN|RU|UK
 Політика України
  7274  14

 "Голос України" опублікував закон про приватизацію кімнат у гуртожитках

общежитие

Проте, як і раніше, якщо людина оселився в гуртожитку на час навчання, підвищення кваліфікації або у зв'язку з роботою за контрактом, вона не зможе оформити право власності на кімнату.

У парламентській газеті "Голос України" опубліковано закон, який дозволить деяким українцям приватизувати кімнату в гуртожитку, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна".

Закон набере чинності наступного дня після публікації.

Дивіться також: Комітет ВР із питань нацбезпеки схвалив нову програму з надання житла військовослужбовцям. Інфографіка

Громадяни та члени їхніх сімей, самотні люди зможуть приватизувати кімнату в гуртожитку, якщо вони:
- не мають власного житла;
- не використали право на безкоштовну приватизацію державного житлового фонду;
- заселились у гуртожиток і проживають там тривалий час.

Водночас не зможуть приватизувати кімнату в гуртожитку люди, які живуть у гуртожитках тимчасового проживання: вчаться, переучуються, підвищують кваліфікацію або на деякий час вселилися в гуртожиток у зв'язку з роботою за контрактом.


Перешкода на шляху до приватизації - проживання в гуртожитку без правових підстав.

Також у тексті закону прописано, що документ поширюється тільки на осіб, у яких є або були трудові відносини з підприємством чи організацією, яка надала їм право проживати в гуртожитку. Однак під час обговорення документа в парламенті прийняли з голосу поправку, озвучену представником президента у ВР Іриною Луценко, в якій вона розкритикувала цю норму, назвавши неконституційною, тому у фінальній версії тексту цієї норми не має бути.

Цей закон розширює поняття "правові підстави проживання в гуртожитку". Якщо раніше тільки спеціальний ордер розглядався як єдина підстава для вселення в кімнату, то зараз вважається, що такий ордер є похідним документом і видається на підставі рішення про надання жилої площі.


Отже, відповідно до закону:
  • Користування кімнатою у гуртожитках на правових підставах підтверджує зазначений спеціальний ордер або договір найму кімнати, укладений на підставі спецордеру.
  • Проживання у гуртожитку на правових підставах підтверджує договір найму кімнати, якщо йдеться про відомчі гуртожитки державної та комунальної форми власності.

Якщо йдеться про гуртожитки колишніх державних і комунальних підприємств та організацій, що були включені до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі масової приватизації та корпоратизації:

  • до включення таких гуртожитків до статутних капіталів зазначених товариств та після передачі таких гуртожитків у комунальну власність - виключно договір найму кімнати, укладений на підставі спецордера;
  • після включення таких гуртожитків до статутних капіталів зазначених товариств до передачі таких гуртожитків у комунальну власність - договір найму кімнати на підставі спеціального ордера, або на підставі договору оренди житла (за умови, що мешканець гуртожитку або його сім'я були вселені у гуртожиток на підставі спеціального ордера та проживали у гуртожитку за договором найму жилого приміщення).
Источник: https://ua.censor.net.ua/n442614
VEhrNGRrdzVRekl3VEdwU1ozUkROekJNTlRnd1RHWlJjMDVETmpCTU4xRjJXSHBSY3psSFJEQlpSRkpuZEVNck1FeGlVWFZPUjBNd1REZFJkVzU2VVhZNVIwRXdUR3BSYzNSRGR6QlpURkYxVGtNek1FeEVVbWgwUjFjd1dUZzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору