EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  54583  285

 "Ми чітко поставимо в залежність від страхового стажу термін виплати пенсії та її розмір", - Рева

рева

Термін виплати пенсії та її розмір будуть залежати від страхового стажу.

Як передає Цензор.НЕТ, про це Міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів в інтерв'ю "Еспресо".

"Якщо ви платите внески 35 років, ви є повним учасником цієї програми. Якщо я плачу 15 років, я також є учасником цієї програми, але погодьтеся, що між нами повинна бути різниця. Тому що, як показують розрахунки Пенсійного фонду, після досягнення 60-річного віку наші люди в середньому живуть 18 років. Це значить, що 18 років Пенсійний фонд повинен платити їм пенсію", - сказав Рева.

При цьому він зазначив, що це менше, ніж тривалість виплат пенсій в Європі.

"Менше, але такі реалії. У нас і пенсійний вік менший. Але 18 років Пенсійний фонд повинен платити. Так якщо ви працювали і платили 35 років, а я 15, і ми виходимо на пенсію в один рік, то хто опиняється в гіршому стані? Той, хто платив більше.
Бо у вас заберуть частину грошей, щоб заплатити мені. Це значить, що ваша пенсія буде меншою, а моя більшою, ніж я заробив.
Читайте також: Підвищення мінімалки поповнило Пенсійний фонд на 11 мільярдів, - Рева

От чому у нас, наприклад, з десяти з половиною мільйонів робітників чотири платять з мінімальної заробітної плати і працюють 15 років. Їм більше не треба. Тому тренд потрібно міняти.
Ми вважаємо, що якщо ми говоримо про справедливість у пенсійному забезпеченні, то мають бути різні умови виходу на пенсію для людей, які різну кількість років брали участь у пенсійній програмі", - сказав він.
Але для змін, відзначив Рева, підвищення пенсійного віку не може розглядатися як варіант.

"Це не підвищення пенсійного віку, бо якщо б ми підвищили пенсійний вік, то ми б - ви 35, я 15 - разом у 63 роки йшли б на пенсію. Коли ми говоримо, що у вас 35, і ви йдете в 60, бо ви виконали умови пенсійної програми, а я мінімізував до 15, то я піду в 65.

Це залежить від нашого з вами вибору. І люди, які працюють і платять більше, мають бути в кращому стані, ніж ті, хто працює і платить менше. Це елемент справедливості", - зазначив міністр.

Читайте також: МВФ і Світовий банк підтримали проект пенсійної реформи, - Кабмін

"У нас на сьогодні є багато людей, які не мають навіть 15 років страхового стажу. І за нашим законодавством, якщо у вас немає 15 років стажу, ви не маєте права на пенсію, і вам виплачується спеціальна допомога, як особі, що не має права на пенсію, - увага! - з 63 років. Це сьогоднішнє законодавство", - також додав Рева.

За словами міністра, розмір такої допомоги буде залежати від розміру прожиткового мінімуму.

"У розмірі прожиткового мінімуму. Інша справа, що сьогодні і пенсія є у такому ж розмірі через те, що у нас величезна маса людей має різний страховий стаж, але всім платять однаково, і тому у нас немає диференціації.

А коли ми чітко поставимо в залежність від страхового стажу термін виплати пенсії і її розмір, ви побачите, як ситуація зміниться. У нас збільшиться кількість платників, і у нас люди будуть зацікавлені працювати довше і платити більше, щоб отримати гідну пенсію", - резюмував міністр.

Також читайте: Виграли лише бандити, - Рева розповів, як Росія використовує "віджаті" на Донбасі підприємства
Источник: https://ua.censor.net.ua/n442719
VEhrdlVXOU9RekV3VEV4UmMwTkVVV3RPUXprd1RGUlNaMDVIVnpCTWEzWk1PVU12TUV4WVVYWmtSMEl3V21KUmRXUkRPVEJNUVdjd1dVUlJkR1JIUlRCTU4xSm5Ua000TUV4Q09EQk1MMUYwWkVNNU1GbElVbXgwUjFCbVRrTmpNRnBpVVhaa1IxY3dXVWhTWjNSRE1UQlpSRkpuWkVkRE1FeE1VWFpwUkZKblpFTXJNRmxpVW14MFEzY3dUSFpTYWs1RE9UQk1OMUpzZVVSUmRqbERLekJNZGxKc2RFZERNRXhxVVhWMFF6UT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору