EN|RU|UK
 За кордоном
  5299  34

 Деякі штати США планують виконувати Паризьку угоду щодо клімату, попри рішення Трампа, - ВВС

Практичні наслідки виходу США з Паризької угоди щодо клімату будуть не настільки великі, як може здатися на перший погляд.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише ВВС.

Процес розставання з Парижем займе велику частку чотирирічного терміну перебування Дональда Трампа в Білому домі. До того ж, деякі штати, міста і корпорації Америки добровільно візьмуть на себе значну частину тягаря з реалізації глобального кліматичного пакту.

Підписуючи пакт у грудні 2015 року, США зобов'язалися до 2025 року скоротити обсяг парникових газів, які викидають в атмосферу, на 26% порівняно з рівнем 2005 року. На зараз Америка виконала це завдання наполовину.

Провідні члени Конференції мерів США, котра об'єднує градоначальників 1408 населених пунктів Америки з населенням понад 30 тисяч осіб, заявили в п'ятницю, що вони не підтримують рішення Трампа про вихід із Паризької угоди і продовжать боротися за скорочення парникового викиду.

У четвер, коли Трамп оголошував про своє рішення в Рожевому саду Білого дому, губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо, - демократ, як і більшість його однодумців, - оголосив план асигнування 1,5 млрд доларів на інвестиції в галузі відновлюваних енергоносіїв. Куомо також має намір витратити 190 млн доларів на установку сонячних панелей на дахах державних шкіл та інших установ. Губернатор взяв курс на відновлювані енергоносії після катастрофічного урагану Сенді, що вирував на північному сході Америки в 2012 році.


"Тоді, як федеральний уряд знімає із себе відповідальність за боротьбу зі змінами клімату і завдає цим шкоди нашому довкіллю й економіці, - йдеться в заяві Куомо. - Нью-Йорк грає в країні провідну роль у боротьбі за чисту енергію майбутнього".

Приблизно 30 штатів Америки вимагають від електричних компаній закуповувати більше енергії з відновлюваних джерел.

Три з них - Каліфорнія, Нью-Йорк і Вашингтон, на які припадає одна п'ята ВВП країни, - домовилися про те, щоб спільно боротися зі змінами клімату.

Благодійний фонд Bloomberg Philanthropies колишнього мера міста Нью-Йорка Майкла Блумберга оголосив, що він буде координувати кампанію під назвою "Клятва Америки", в рамках якої міста, штати і приватний бізнес боротимуться за виконання нормативів Паризької угоди. Блумберг обіцяє компенсувати секретаріату ООН із кліматичних змін втрату американського внеску в сумі 15 млн доларів.

"Американцям не потрібен Вашингтон, щоб виконати наші паризькі зобов'язання", - заявив він.

Вихід США з угоди і намір Трампа відмовитися від ухваленого Бараком Обамою "Плану чистої енергетики" не вплинуть на заходи боротьби з парниковими викидами, які вже ухвалили чи ухвалять тепер на місцевому рівні. Активісти екологічного руху передбачають, що завдяки місцевій ініціативі США в кінцевому підсумку виконають свої паризькі зобов'язання.

Білий дім не в змозі цьому перешкодити, та й не рветься. Навпаки, прес-секретар Білого дому Шон Спайсер заявив на своєму останньому брифінгу, що місцева влада має право чинити так, як їй заманеться.

"Якщо якийсь мер або губернатор хочуть проводити якийсь курс, то скільки завгодно, тому що вони відповідають перед своїми виборцями, - зауважив Спайсер. - Ми віримо в права штатів, так що якщо якийсь населений пункт або штат хоче проводити політику, в яку вірять його виборці, то в добрий час".


Як повідомляли раніше, 2 червня президент США Дональд Трамп оголосив, що США виходять із Паризької угоди про клімат, укладеної в 2015 році.

Критики цього рішення заявляють, що воно означає відмову США від світового лідерства у вирішенні найбільшої проблеми, яка є перед міжнародною спільнотою.

Дональд Трамп неодноразово заявляв, що не вірить у глобальне потепління, і обіцяв відмовитися від участі в Паризькій угоді ще під час президентської кампанії 2016 року.

Паризька угода передбачає зобов'язання скоротити викиди вуглекислого газу в атмосферу. Документ також передбачає виділення до 2020 року країнам, які розвиваються, 100 млрд доларів на вирішення проблем екології.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n442762
VEhrdlVXOTBSMEV3VEVSUmRrNURMMHg1TDFGMWRFTTNNRnBpVVhaT1EzY3dXVW80TUZsUVVYTTVReXN3VEZSUmMwaDZVVzQ1UTNjd1dVUlJkVTVETW1aT1EyZ3dTMnBSYTBFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору