EN|RU|UK
 Політика України
  18085  23

 Систему стягнення аліментів на дітей в Україні змінюють, - "ТСН.Тиждень"

алименты

Найближчим часом в Україні мають намір змінити законодавство щодо стягнення аліментів на дітей.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться у сюжеті програми "ТСН.Тиждень".

Проект закону ще має підписати президент. Зміни передбачають, що на перше місце під час розлучення батьків ставитимуть інтереси дитини.

Суперечки за майно можуть вести скільки завгодно, а забезпечення дитини буде вирішуватися миттєво. Довгі судові тяганини за аліменти тепер скоротилися до трьох днів. Той, хто хоче отримати виплати на дитину, має просто звернутись до суду. І протягом 72 годин там мають видати наказ, де вказана чітка сума аліментів. Якщо про доходи батька нічого невідомо - щонайменше це може бути 50% від прожиткового мінімуму на дитину: 700 грн малюкам віком до 6 років, і 900 грн - дитині старшого віку. Якщо відомо - четвертинка від його заробітку. І не обов'язково офіційного. Доводити законність претензій утримувачу дитини більше не потрібно. Тобто фактично це відбувається заочно. І без стягувача, і без боржника.

Суд спочатку має забезпечити матеріально дитину, а далі розглядати скарги незадоволених скільки заманеться. Це означає, що весь тягар судів перекладається на плечі того, хто ухиляється від сплати аліментів.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": ВР збільшила мінімальний розмір аліментів із 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку

Раніше суд зважав лише на офіційні заробітки платника аліментів. Але якщо ви зможете довести, що він отримує більше, ніж показує: їздить за кордон, купив машину, квартиру або оплачує шалену комуналку, то ці дані тепер суд має врахувати при визначенні суми аліментів. Тож, виплати в конверті тепер важче приховати. Бо йдеться не про зарплату, а про доходи. І мінімальні аліменти можуть вирости до кількох тисяч.

Та закон захистив і платників аліментів від надмірних апетитів позивачів. І встановив верхню межу аліментів. Це 10 прожиткових мінімумів на дитину - 18 тисяч гривень. Більше не можна. Така собі рівновага сторін.

Кримінальні провадження щодо неплатників аліментів в Україні - це рідкість. Засудження - ще більша рідкість. Зазвичай, неплатники аліментів уникають відповідальності. Засуджених за несплату аліментів 2014 року було 2600 осіб, 2015-го - 1300 осіб, а торік - удвічі менше, 700 осіб. І це при тому, що судових тяганин в Україні понад 7 мільйонів. І навіть рішення суду більшості з них не указ.

Якщо колишній чоловік чи дружина офіційно безробітні, їм також призначаються аліменти за середньою зарплатою в регіоні. Якщо це 10 тис. грн, то відповідач має платити 2,5 тис. грн на одну дитину. Бо йдеться про виплати не на користь когось із розлученого подружжя. Головний постулат закону - аліменти це 100% власність дитини. Опікун, звісно, можете ними розпоряджатись, але належать вони дитині. І той, хто платить їх, має право вимагати звіт за кожну копійку.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n442766
VEhrNGRrdzVRM2N3VEhaU2JIUkRPREJNV0ZGMlpFZERNRXhvT0RCTVpsRjJUa2RYTUV3elVYVkllbEpuWkVNck1GbGlVWE4wUXpRd1RDOVJkVGxEZHpCWlRGRjFRVDA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору