EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  22139  91

 "Формула ціни в один момент була змінена для України: з прив'язки до нафти на прив'язку до ринку", - Коболєв про рішення Стокгольмського арбітражу

коболев

Стокгольмський арбітраж визначив, що перегляд ціни газу, що закуповується "Нафтогазом України" у "Газпрому" до 2015 року, повинен бути проведений, починаючи з 2014 року.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Ми наполягали на тому, що перегляд ціни має бути ретроспективним і він повинен починатися з 2010 року. Суд виніс рішення, що такий перегляд буде з 2014 року", - сказав він.

Також читайте: Стокгольмський арбітраж визнав, що ціна газу для України не була "братерською", - Коболєв

"Період, з якого трибунал ухвалив рішення про перегляд ціни для "Нафтогазу", багато в чому був визначений тими діями, які керівництво "Нафтогазу" та України робили в 2010-2014 роках, - щодо цього контракту ( з "Газпромом". - ред .) і ціни, за якою імпортувався газ із Росії", - пояснив чиновник.

Також глава "Нафтогазу" зазначив, що переглянута ціна на газ нижче, ніж та, за якою Україна сьогодні імпортує газ із ЄС. "Формула була змінена кардинально. Вона змінена на новий ринковий принцип ... Вона (ціна газу за переглянутою формулою, - ред.) менше, ніж та ціна, яку від нас вимагає "Газпром"... Вона менше, ніж та ціна, яку Україна зараз платить за газ, який ми купуємо з європейського ринку. Тобто з усіх можливих цін на газ на українському ринку та формула, яку ми отримали зараз, є найменшою", - сказав він.

За інформацією Коболєва, нова формула на газ не буде прив'язана до котирувань на нафту, як це було раніше, а буде ґрунтуватися на ринкових індикаторах на газовому ринку. "Формула ціни в один момент була змінена для України: з прив'язки до нафти на прив'язку до ринку. Раніше у нас було 100% нафти, зараз - стовідсотковий ринок ... На наше глибоке переконання, 100-відсоткова прив'язка до ринку є найбільш справедливою і більш ефективною", - додав він.

Також читайте: Коболєв про рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору "Нафтогазу" і "Газпрому": Остаточні розрахунки компенсацій займуть до 3 місяців

Нагадаємо, 31 травня Стокгольмський арбітражний інститут ухвалив рішення щодо спору між "Нафтогазом України" і "Газпромом" щодо контракту 2009 року про постачання газу.

Суть рішення:
1) умову "бери або плати" скасовано;
2) заборону реекспорту газу скасовано;
3) формулу ціни переглянуто з 2014 року (вводиться європейська ціна).Читайте на "Цензор.НЕТ": Гройсман о решении Стокгольмского арбитража: Если бы требование "Газпрома" было удовлетворено, убытки составили бы $45 млрд

Напомним, 31 мая Стокгольмский арбитражный институт принял решение по спору между "Нафтогазом Украины" и "Газпромом" относительно контракта 2009 года о поставках газа.

Суть решения:
1) условие "бери или плати" отменено;
2) запрет реэкспорта газа отменен;
3) формула цены пересмотрена с 2014 года (вводится европейская цена).
Источник: https://ua.censor.net.ua/n442864
TUV4UVVYTk9Rek13VERkUmMzUkRkMGxPUTNrd1dtSlJkV1JET1RCTVFqZ3dURkJSYzA1RE0yWkRURkYyWkVOM01GbFVVbWQwUXlzd1RGQlJjMDVETTBscFJGRjJPVWRCTUV3M1VtZDBRelJKUTB4UmN6bERkekJNWmxGMk9VZEJNRXczVVhaT1IwUkphVGgyTUVweVVYWjBRM2d3VERkUmRUbEhWVEJNU1haTU9VTjZNRXhFVVhRemVsSm5aRWRFTUV4U09EQlpZbEpzZEVNNU1FeG9PREJLVUZGelRrTXpNRXd2VW1kT1F5c3dUSGc0TUVvelVYTk9SMFV3V1V4UmRuUkRlakJNUkZGMGR6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору