EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  62993  555

 Вимагаємо, щоб НАБУ і САП розібралися з газовим контрактом Тимошенко, - Герасимов. ВIДЕО

Антикорупційні органи мають розібратися в ситуації з укладанням газового контракту з Росією у 2009 році тодішнім головою Кабміну Юлією Тимошенко.

Як передає Цензор.НЕТ, під час засідання погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп Верховної Ради голова фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов заявив: "Ми вимагаємо, щоб незалежні новостворені антикорупційні органи - Національне антикорупційне бюро, антикорупційна прокуратура - негайно і публічно почали розбиратися в ситуації. І за два тижні поінформували парламент про результати".
...
Він також закликав парламентський Комітет із питань національної безпеки й оборони, а також Антикорупційний комітет викликати Юлію Тимошенко на засідання і розглянути "питання державної зради і корупційної складової газового контракту 2009 року".

Також читайте: Тимошенко: газовий контракт 2009 року допоміг Україні виграти в Стокгольмському арбітражі

Нагадаємо, у 2009 році Юлія Тимошенко підписала контракт із В. Путіним щодо постачання російського газу в Україну. У цьому контракті було прописано принцип "бери або плати", який передбачає штрафи для України в разі недобору російського газу в обсязі, зазначеному в контракті.

Цей принцип став підставою для звернення "Нафтогазу України" до Стокгольмського арбітражного суду в 2014 році. Компанія вимагала від "Газпрому" скасувати принцип "бери або плати" і виплатити компенсації в розмірі 30,3 млрд доларів за перегляд тарифу на транспортування палива через газотранспортну систему Європи. "Газпром" натомість вимагав від "Нафтогазу" 47,1 млрд доларів.

31 травня Стокгольмський арбітражний інститут ухвалив рішення щодо спору між "Нафтогазом України" і "Газпромом" щодо контракту 2009 року про постачання газу.

Суть рішення:
1) умову "бери або плати" скасовано;
2) заборону реекспорту газу скасовано;
3) формулу ціни переглянуто з 2014 року (вводиться європейська ціна).

Читайте також: "Нафтогаз" отримає від "Газпрому" компенсацію за газ, оплачений із 2014 року, - КоболєвИсточник: https://ua.censor.net.ua/v442898
VEhrdlVXOTBRelF3VEhwUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcxT0RCS1VGRjBaRWRCTUV4RVVtZGtRelF3VEhwUmRuUkRlVXg1TDFGMWRFTXJNRXd6VW1kMFIwRXdURVJSZFhSSFEyWk9RMUl3VEhaUmRuUkROa2xPUTJZd1RGaFNaM1JIUVRCTVFXY3dTaTlSZG5SSFFUQk1OMUpwVGtNeE1Fd3pVWFYwUTNjPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору