EN|RU|UK
 Політика України
  1737  30

 Парламент має ухвалити законопроект про розширення співпраці з НАТО, - Тетерук

Верховна Рада повинна розглянути в четвер, 8 червня, законопроект №6470 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зовнішньополітичного курсу України)", який дозволить розширити і поглибити співпрацю України з НАТО.

Про це заявив перший заступник керівника фракції "Народний фронт", народний депутат Андрій Тетерук, виступаючи з парламентської трибуни, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НФ.

"Нашою наполегливою роботою в парламенті ми будуємо нову Україну, яка здатна себе захищати від ворога, яка, нарешті, змогла здолати наслідки економічної кризи. Нову Україну, яка, нарешті, починає відвойовувати свої позиції, проводячи певні зовнішньо-політичні позиції нашої країни. Є надзвичайно важливим фокусувати свої цілі - для того, аби ми змогли зрозуміти, куди ми прагнемо іти", - заявив Тетерук.

"Я дуже прошу і звертаюсь до Голови Верховної Ради, одним із перших питань завтра порядку денного поставити питання №6470, яким ми чітко сфокусовуємо наше право набути членства в НАТО", -- наголосив представник "Народного фронту".

Андрій Тетерук підкреслив, що акцент на набутті членства України в НАТО "дасть розуміння, що ми здатні себе захистити як країна, що скоро стане частиною європейського простору".
"Прошу усіх завтра приєднатися до голосування за законопроект №6470", - заявив народний депутат.

Як йдеться в пояснювальній записці до даного законопроекту, "агресія Російської Федерації проти України, анексія частини української території поставила перед українською державою невідкладне завдання щодо реального забезпечення національної безпеки країни. Досвід низки держав-сусідів України свідчить, що в нинішніх умовах як найефективніший інструмент забезпечення безпеки, збереження територіальної цілісності і суверенітету вони розглядають структури колективної безпеки, що функціонують на засадах прогресивних демократичних цінностей, найбільш дієвою з яких є організація Північноатлантичного договору".

"Україна має достатні політико-правові передумови для повного інституційного зближення з Північноатлантичним альянсом, серед яких і відоме рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року про однозначне визнання майбутнього членства України в цій організації, потреба в якому є незаперечним імперативом часу. Таку позицію нині стабільно поділяє понад половина українців. Реалізація цієї життєво важливої для країни перспективи залежить, головним чином, від самої України і пов'язана з декількома формальними кроками, одним з яких має стати законодавче закріплення курсу євроатлантичної інтеграції, скерованого на набуття членства в НАТО", - наголошується в проекті закону.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n443102
VEhrdlVXOTBRekV3V1V4UmRHUkhRVEJaVUZGMWFUaDJNRW96VVd0T1Eya3dTalU0TUVvelVYTk9SMEV3VERkUmRFNURPVEJNYWxGMVUwUlNhRTVIUVRCTU4xRjJaRWRE
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору