EN|RU|UK
 Політика України
  3101  7

 На переговорах у Мінську обговорили підсумки верифікації осіб, які відмовляються від переміщення на Донбас при обміні заручниками

олифер

Прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер оприлюднила результати переговорів у Мінську Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу.

Як передає Цензор.НЕТ, про це вона написала у Фейсбуці.

Оліфер підкреслила: "Головним питанням на засіданні Тристоронньої контактної групи стало питання безпеки, яке є ключовим для вирішення всіх інших складових Мінських домовленостей - міцний мир, припинення порушень з боку ОРДЛО взятих на себе зобов'язань у рамках Мінських домовленостей; виведення важких озброєнь і російських військових формувань із території України. Відновлення інфраструктури, масштабне розмінування, врегулювання політичних питань, - всі ці, а також багато інших питань можна імплементувати лише в умовах повного і стійкого припинення вогню.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": У Мінську розпочалося засідання Тристоронньої контактної групи

Окремо українська сторона вкотре висловила стривоженість наростаючою агресією щодо співробітників СММ ОБСЄ, яка має місце на непідконтрольній Україні частині Донбасу, раніше один із таких випадків насильства призвів до загибелі співробітника місії. Спостерігачі ОБСЄ повинні отримати безперешкодний доступ до всієї території України, включаючи українсько-російський кордон. Для подальшого врегулювання питання контролю над кордоном необхідне створення спеціальної робочої підгрупи щодо кордону. Більш того: в ОРДЛО повинні відмовитися від рейдерського захоплення українських та європейських підприємств, як державних, так і приватних, а також від встановлення т. зв. "кордону" і рублевої зони на території ОРДЛО. Також ми вимагаємо скасування указу президента Росії про визнання псевдодокументів ОРДЛО.

Також читайте: 7 червня у Мінську відбудеться засідання Тристоронньої контактної групи, - прес-секретар Кучми Оліфер

Для якнайшвидшого звільнення заручників у гуманітарній підгрупі детально обговорили підсумки верифікації, яка повністю відповідала українському законодавству і стандартам міжнародного гуманітарного права; в ході верифікації були повністю дотримані вимоги конфіденційності та добровільності волевиявлення.
Слід особливо відзначити конструктивну роботу уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, яка взяла участь у сьогоднішньому засіданні Тристоронньої контактної групи в питаннях звільнення заручників.
Міжнародний Комітет Червоного Хреста надав пропозиції щодо реконструкції моста в Станиці Луганській, які українська сторона підтримала.

У рамках економічної підгрупи вдалося домовитися про погашення частини заборгованості за спожиту в ОРЛО воду. Потрібно окремо підкреслити, що незважаючи на великий борг, Попаснянський водоканал продовжує поставляти воду на непідконтрольну Україні частину Луганської області".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n443133
VEhrdlVXNTBRemN3V21KU2FFNURNVEJaUVhaTU9VTXpNRXhFVW1kT1IwUXdXV1pSZG1SRE5EQk1jRGd3VEM5UmRHUkhRVEJNV0ZGMlRrTXJNRXhNVVhWT1F6a3dUR2c0TUV4NlVteDBRemt3V1VoU2FrNUROakJhV1djd1dWQlJjemxES3pCTVZGRjFTSHBSYms1SFZ6Qk1NMUpuWkVkTk1FeHZQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору