EN|RU|UK
 Політика України
  18645  36

 Грицак поскаржився Гройсману на те, що менеджери Коболєва зупинили схему часів Януковича в "Укртрансгазі", - "Наші гроші". ДОКУМЕНТ

Нещодавно голова СБУ Василь Грицак поскаржився прем'єр-міністру Володимиру Гройсману на те, що нова команда менеджерів Андрія Коболєва зупинила схему, яка діяла в "Укртрансгаз". СБУ вимагає сплатити десятки мільйонів тендерним "прокладкам", які працюють за схемами людей Януковича.

Про це йдеться в матеріалі "Наших грошей", передає Цензор.НЕТ.

"Почнемо з дивного. Нещодавно голова СБУ Василь Грицак поскаржився прем'єр-міністру Володимиру Гройсману на те, що нова команда менеджерів Андрія Коболєва зупинила діючу схему в "Укртрансгаз". Тим читачам, які вирішили, що в перший абзаці статті заралася помилка, повідомляємо:"Ні, не закралася". Але для того, щоб зрозуміти, чим так несподівано перейнявся глава спецслужби, повинні розповісти суть самої схеми. Йдеться про запчастини до газоперекачувальних агрегатів на магістральних газопроводах, тендери за якими в системі "Укртрансгаз" проводить філія "Виробниче ремонтно-технічне підприємство "Укргазенергосервіс". На їх перепродажу роками годувалися сумнівні посередники. Наприклад, за часів Януковича постачальниками запчастин на 2,5 мільярда гривень виступали компанії, які брали участь у фінансових ланцюжках, "транзитні" фірми, які також використовувала група "Метал Юніон" Руслана Циплакова - друга сина Віктора Януковича", - зазначає видання.

"Після Майдану в "Укртрансгазі" змінилася влада - його очолив Ігор Прокопів, який мав у бекграунді керівництво центром "Фронту змін" Арсенія Яценюка в Івано-Франківську (звідти також родом один з найвпливовіших соратників тодішнього прем'єр-міністра Андрій Іванчук). Мережа "януковичівських" "прокладок" прогнозовано зійшла з тендерною сцени в тінь судових кулуарів, вибиваючи з нового менеджменту старі борги за нібито поставлене обладнання. А їх місце зайняли нові "прокладки" - в повному розумінні цього слова. У 2015 році у Шевченківській РДА Києва зареєстрували дві фірми - ТОВ "Промтехнафтогазпостач" і ТОВ "Рапідстрім". Крім незначних статутників у 10 і 12 тис. гривень юрособи об'єднувала реєстрація на жителів Сум - Ярослава Карпова і Сергія Шевченка. Проіснувавши всього кілька місяців обидві фірми разом потрапили в одне кримінальне провадження №32016100090000020 від 02.02.2016 року, відкрите фіскалами за переведення в готівку грошей. "Промтехнафтогазпостач" і "Рапідстрім" разом з їхніми кодами ЄДРЮО опинилися в переліку суб'єктів з ознаками "фіктивності" та "транзитності", який розміщений у судовому", - з'ясували журналісти.

Грицак поскаржився Гройсману на те, що менеджери Коболєва зупинили схему часів Януковича в Укртрансгазі, - Наші гроші 01
Також читайте: "Нафтогаз" відсторонив від посади президента "Укртрансгазу" Прокопіва

"Однак кримінальний бекграунд не завадив цим фірмам влітку 2016 року стати улюбленими постачальниками філії "Укргазенергосервісу". Спочатку на "паперових" торгах, а потім і у "Прозорро", пара неофітів до весни 2017 року натендерила майже 200 мільйонів - "Промтехнафтогазпостач" отримав 117,14 млн грн, "Рапідстрім" ще 86,85 млн грн, розігравши майже всі підряди винятково між собою. Безумовний фаворитизм цих контор ілюструє історія з умовною назвою "Як допустити до тендеру лише "роги і копита". Рік тому, коли ці фірми вперше заявились на тендер "Укргазенергосервісу", то замовник для підтвердження досвіду вимагав лише лист самих учасників, що у них є і співробітники, і необхідний досвід та знання. Тобто будь-які "роги і копита" могли взяти участь у тендері ціною десятки мільйонів гривень, "підтвердивши" свою кваліфікацію своєю ж печаткою.

Однак все різко змінилось, коли на одну з таких міжусобиць очікуваною вартістю 34,59 млн грн. прийшли "позасистемні" конкуренти - "Укрспецстальпоставка" і "Галнафтогаз".

.ТОВ "Галнафтогаз" (м. Борислав Львівської області) не має видимого стосунку до відомого "Концерну "Галнафтогаз" (мережа ОККО). Засновниками ТОВки є бориславці Микола Вантух і Орест Наменанік, та донеччанин Олександр Блудов. Фірма фігурувала у кримінальній справі №32012110110000002, порушеній податківцями у 2012 році. "Галнафтогазу" закидали фінансово-господарські відносини з ТОВ "Консалекс" - однією з фірм, за грошову винагороду зареєстрованих на малозабезпечених громадян для незаконної діяльності. Такий набір учасників неабияк збентежив "укртрансгазівців" і вони вже після оголошення торгів різко посилили вимоги до учасників. Листа від самої фірми виявилось вже замало, тепер треба було надати копії договорів про поставки запчастин до газоперекачувальних агрегатів підприємствам нафтогазового комплексу за останні п'ять років. А оскільки такий "досвід" мали лише фірми Януковича та створені після Майдану "роги і копита", то дискусії, хто стане учасником тендеру, а відтак і переможцем - виявились недоречними. Зрозуміло, що результатом "конкуренції" стало зниження ціни в ході "аукціону" між улюбленцями "Укртрансгазу" аж на 1 відсоток від очікуваної ціни", - зазначає видання.

"Так тривало до весни 2017, коли команда Андрія Коболєва домоглась контролю над "Укртрансгазом". Прокопіва перевели в заступники міністра енергетики, а "нафтогазівці" почали розбиратись з тендерами. Одну із закупівель на очікувану суму 41,31 млн грн. "нафтогазівці" застали у такому стані. Тендерний комітет вже встиг відмовити "Галнафтогазу" у послабленні вимог до підтвердження досвіду, тому компанія навіть не подала заявку. На початку травня "Укргазенергосервіс" акцептував пропозиції "Рапідстріму" (30,04 млн грн.) та "Промтехнафтогазпостачу" (11,25 млн грн.), які були нижчі від очікуваної ціни тендеру аж на 0,03%. І все б завершилось черговою проплатою, якби не "нафтогазівці". 22 травня тендерний комітет філії відхилив раніше акцептовані заявки, а 2 червня відмінив тендер взагалі під впливом "непереборної сили". За неофіційними даними, одночасно були зупинені проплати за кількома раніше укладеними договорами", - з'ясували журналісти.

"Саме у розпал цих подій і побачив світ лист від голови СБУ прем'єр-міністру. 18 травня Грицак написав Гройсману: "новопризначеним керівництвом "Укртрансгазу" повністю припинено фінансування необхідних виробничих програм, і підписання договорів з переможцями тендерних процедур на закупівлю технологічного обладнання", - цитує видання Грицака.

Також читайте: Тендери з модернізації ГТС пройшли чесно та прозоро, - Гройсман


Грицак поскаржився Гройсману на те, що менеджери Коболєва зупинили схему часів Януковича в Укртрансгазі, - Наші гроші 02

Грицак поскаржився Гройсману на те, що менеджери Коболєва зупинили схему часів Януковича в Укртрансгазі, - Наші гроші 03

Читайте також: "Нафтогаз" оголосить новий тендер на закупівлю обладнання і робіт для "Укртрансгазу", - Гройсман

"Голова СБУ зумів мотивувати свій інтерес до поставок запчастин тим, що він очолює службу БЕЗПЕКИ, а якщо не ремонтувати магістральні газопроводи, то це вплине на БЕЗПЕКУ їх експлуатації. Тому конторська контррозвідка і сигналізує уряду, що з цими "коболєвцями" треба шось робити. Іншими словами в листі написано таке: "Прошу повпливати на Коболєва, аби той оплатив прокладкам гроші за схемою, яка діяла ще з часів Януковича".

Загалом, звісно, цей лист вписується в популярну думку з владних кабінетів: "Не можна одразу припинити всі корупційні схеми". Тому, деякі з них хай ще поживуть. Бо,якщо зупинити все, то на яких автівках будуть їздити економічні контррозвідники СБУ з державними зарплатами?", - резюмує видання.Источник: https://ua.censor.net.ua/p443204
VEhrdlVXczVSMEV3VERkUmRXUkhRakJNZWxGelRrTTVaazVEWVRCTU4xRnpaRU1yTUV4MlVteE9RM2xtVGtOVU1GbEVVWFZPUjBjd1RFUlJkV2xFVVd0MFEzY3dXVWhSZFU1RE56QlplRGd3U1dKUmMzUkRkekJNTTFKb09VZEVNRXh3T0RCS0wxSm5Ua01yTUV4eVVYWjBReTh3V21KUmMyazRkakJNVkZGMFpFZEJNRXhpVVhRNVEzY3dUSEpTWnpsREx6QmFZbEZ6ZEVNM01GcGFPREJNY2xGMmRFZEJNRmxRVVhZNVIwY3dXbUpTYWpONlVtZDBRekV3VEROUmRFNURNVEJaUWpnd1NqTlJjMDVIUlRCWlRGRjJkRU42TUV4RVVYUXplbEZ2WkVOU01FdE9PREJMVUZGMWRFZEJNRmxNVW1kT1EzY3dURE5TWjJSRGVqQk1SRkYwZHowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору