EN|RU|UK
 Політика України
  13434  214
Матеріали за темою:

 Принцип "бери або плати" діяв по всій Європі, у всіх газових контрактах, до 2011 року, - нардеп Власенко

газ газпром нафтогаз

Народний депутат (фракція "Батьківщина") Сергій Власенко заявив, що пункт "бери або плати" в контракті 2009 року про постачання газу між "Нафтогазом України" і "Газпромом" був типовим для всіх контрактів, а не лише щодо російського газу.

Про це він заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Оборонний комітет вирішив розглянути контракти Тимошенко на предмет загрози нацбезпеці України. ВIДЕО

"Вимоги "Нафтогазу" стосуються переплати в 2011-2013 роках. Зауважте, не в 2009, коли прем'єром була Тимошенко, і навіть не в 2010-му, коли Віктор Федорович, вибачте за термінологію, ще "не роздуплився". А в 2011-2013 роках. І друге: принцип "бери або плати". Це дуже важливий момент. Чи був поганим пункт "бери або плати"? Звичайно, так. Але він був типовим для всіх контрактів не лише щодо російського газу. Це був типовий пункт щодо російського, норвезького та алжирського газу. Тобто по всій Європі у всіх контрактах діяв принцип "бери або плати"!" - зазначив Власенко.

"У 2011 році (тобто через два роки після підписання контракту) європейська комісія ініціювала антимонопольне розслідування - проти "Газпрому" в першу чергу. І встановила, що ця вимога в контракті - "бери або плати" - є порушенням європейського монопольного законодавства. Що після цього зробили нормальні країни? Та дуже просто: маючи такий же контракт, поляки пішли, подали в арбітраж, почали переговори - і в доарбітражній процедурі росіяни відмовилися від принципу "бери або плати". Розуміючи, що це неможливо довести в суді. Після цього Чехія пішла у Віденський арбітраж - і виграла в 2012 році справу проти "Газпрому" щодо "бери або плати"", - нагадав нардеп.

Також читайте: Стокгольмський арбітраж не скасовував правила "бери або плати", - "Газпром"

"А тепер підійміть заяву Тимошенко, підійміть мої заяви. З 2011 року ми криком кричали: після того, як є рішення - йдіть до суду і скасовуйте! Тому що в момент підписання це було типовою умовою. А в 2011 році ситуація змінилася. І вона змінилася, коли Тимошенко вже не була прем'єром. Тобто на питання: "чи була в 2009 році альтернатива принципу "бери або плати", єдина вірна відповідь: ні, не було. Причому не лише щодо російського, а й щодо норвезького та алжирського газу", - підкреслив Власенко.

Повний текст інтерв'ю з народним депутатом Сергієм Власенком читайте ТУТ.

Нагадаємо, 31 травня Стокгольмський арбітражний інститут прийняв рішення щодо спору між "Нафтогазом України" і "Газпромом" щодо контракту 2009 року про постачання газу.

Суть рішення:
1) умову "бери або плати" скасовано;
2) заборону реекспорту газу скасовано;
3) формула ціни переглянута з 2014 року (вводиться європейська ціна).
Источник: https://ua.censor.net.ua/n443276
U1hSRE9UQk1SRkpvVGtkRE1FdzNVWE01UTNjd1RHTnBTVTVETHpCWlJGRjJkRWRETUV4blowbDBRM293VEVSUmREbERMekJaUkZGMmRFTTRNRmxOYVV4NUwxRnJkRU0zTUV4RVVtZGtRekV3VEROUmRYUkRLMHg1TDFGek9VTjNNRXhrT0RCTWNsRjJkRU01TUZsTVVtZE9RM2N3VEhKU1oyNTZVV3M1UTNjd1RHWlJkamxIUVRCTU4xRjJTSHBSYUU1RGVUQlpSRkYyZEVNdk1FeEJQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору