EN|RU|UK
 Економіка
  6973  29

 Рада відклала до 2020 року введення екологічного стандарту "Євро-6" для автотранспорту

Верховна Рада України відклала на два роки, до 1 січня 2020 року, введення екологічних стандартів "Євро-6" при ввезенні в Україну та проведення першої державної реєстрації ввезених або виготовлених в Україні нових і старих автотранспортних засобів.

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

Відповідний законопроект № 5624 про внесення змін до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрацію транспортних засобів" прийнято в четвер за основу і в цілому 243 народними депутатами.

Автор законопроекту Роберт Горват у своєму виступі підкреслив, що в ЄС середній період між введенням чергового євростандарту становить 5 років, тоді як в Україні, згідно з чинним законодавством, екостандарт Євро-5 введено з 1 січня 2016 року, а введення Євро-6 заплановано на 1 січня 2018 року.

На думку автора, введення в Україні Євро-6 з наступного року фактично унеможливить ввезення в Україну легкових, вантажних автомобілів, спецтехніки, машин швидкої допомоги старше 2015 року, що спричинить значне подорожчання старих автомобілів і вартості виробництва та імпорту нових авто.

Він також нагадав, що податкові надходження до держбюджету від імпорту старих автотранспортних засобів у 2015 році сягнули близько 3 млрд грн.

У свою чергу голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна підкреслила, що прийняття законопроекту дозволить громадянам купувати дешевші авто не старше 2010 року випуску зі сплатою зниженого акцизу ще протягом 2018 року.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Рада прийняла закон про Фонд енергоефективності
Источник: https://ua.censor.net.ua/n443299
VEhrNGRrdzVRM2N3VEhKU2FIUkROREJNWkRnd1RGaFJkWFJES3pCTWRsRjJkRU42TUZwaVVtb3plbEYyT1VOM01FeDJVWFZPUTNrd1REVTRNRXBNVVc5QlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору