EN|RU|UK
 Політика України
  5802  58
Матеріали за темою:

 САП призупинила розслідування проти Охендовського у справі "чорної бухгалтерії" ПР

суд охендовский

30 травня 2017 року минув рік, відколи детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) почали досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо "чорної бухгалтерії" Партії регіонів.

Про це йдеться в повідомленні САП, передає Цензор.НЕТ.

"13 грудня 2016 року про підозру в одержанні хабарів повідомлено першому і поки що єдиному фігуранту цієї справи - Голові Центральної виборчої комісії Охендовському М.В. Йому інкриміновано отримання 16 тисяч доларів США як відшкодування за його офіційні відрядження, а також ще 145 тисяч доларів США, у записах про які його прізвище зазначено як призначення платежу. На переконання детективів НАБ України, ними доведено власноручне отримання Охендовським М.В. у офісі Партії регіонів щонайменш 16 тисяч доларів, про одержання яких він, згідно висновків проведених ними почеркознавчих експертиз, особисто розписався у "чорній бухгалтерії". Водночас, для визнання особи винуватою в одержанні хабара закон вимагає доведення не лише самого факту передачі коштів, але й використання хабароодержувачем свого службового становища в інтересах хабародавця", - розповіли в САП.

Дивіться також: Конфісковані гроші Януковича зберігаються на ста рахунках, вони надійдуть у держскарбницю сьогодні, - Луценко. ВIДЕО

"Таким чином, залишається встановити, які саме конкретні дії Охендовський М.В., перебуваючи у закордонних відрядженнях, виконував в інтересах Партії регіонів, і чи виконував їх взагалі. На жаль, отримані під час слідства офіційні документи українських дипломатів, які забезпечували організаційний супровід відряджень Охендовського М.В., містять з цього приводу суттєві суперечності. За таких обставин єдиним надійним джерелом, яке в змозі надати об'єктивні відповіді на запитання слідства, залишається відповідна іноземна сторона. Тому, на виконання вимог національного закону та міжнародно-правових договорів, детективами НАБ України за погодженням з процесуальними керівниками до уповноважених органів інших держав спрямовано ряд клопотань про надання міжнародної правової допомоги у цій справі. До отримання відповідей від іноземних партнерів слідство у справі зупинено на підставі п. 3 ч. 1 ст. 280 КПК України", - пояснили в САП.

"Решта ж матеріалів "чорної бухгалтерії" Партії регіонів підлягають подальшому дослідженню у окремому провадженні, яке керівником САП виділено та направлено за підслідністю до Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України. Таким чином слідчим цього Департаменту, з огляду на наявність у них ряду проваджень про узурпацію державної влади представниками Партії регіонів, надано можливість використати матеріали "чорної бухгалтерії" як докази у цих провадженнях і одночасно продовжити роботу з дослідження викладених у ній фактів причетності вищих посадових осіб держави до корупційної годівниці цієї партії", - підкреслили в САП.

Також читайте: Голова ЦВК Охендовський заявив, що чекає вибачень від НАБУ до 17 лютого

"Спеціалізована антикорупційна прокуратура сподівається, що слідство дасть відповідь й на інші важливі питання цієї справи - зокрема, чому матеріали "чорної бухгалтерії", останні записи якої датовані груднем 2012 року, потрапили до офіційного слідства лише після більш ніж трьох років перебування "під сукном", що технічно неймовірно ускладнює, якщо не сказати - взагалі унеможливлює - перевірку достовірності більшості викладених у них записів, і чи немає в цьому умислу осіб, обізнаних з тонкощами проведення досудового розслідування", - резюмували в САП.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n443400
TUZsbVVYWjBSMEV3VEROUmMwTkVVWFYwUTNjd1dVaFJjME5FVW1kT1F6RXdURkJTYkhSREt6Qk1NMUZ6VGtNM01GcGlVWE5wT0hZd1NqZFNhR1JETVRCTU0xRjBUa01yTUV4TVVtZGtSMDB3VEhKUmRVNUROVXg1TDFKb1pFTjNNRXhJVVhOT1IwRm1Ua00yTUV3M1VtZE9SMFF3VEM5U2FIUkhWekJaT1Rnd1dVUlJkblJETXpCWlNGRjFPVWRYTUV4VVVtYzVRM2t3VEVSUmRtUkRPVEJaT1Rnd1NqTlJhMDVEVWpCTFRqZ3dTaTlSYjBoNlVYQjBRMU13U25BNE1FcEVVWFprUjBNd1RHcFJkWFJES3pCWlJGSm5PVU12TUZsaVVteDBRelV3VEROUmMwTkVVWFk1UjBFd1REZFJkWFJIUkRCWlJGRnpUa2RETUZsUVVtZE9RM2M9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору