EN|RU|UK
 Політика України
  7585  152

 Швеція виділила Україні 5 млн євро на утвердження гендерної рівності

климпуш-цинцадзе

Швеція виділила 5 мільйонів євро на утвердження гендерної рівності в Україні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, виділення коштів передбачено угодою про фінансування проекту "Гендерна рівність у національних реформах та встановленні миру і безпеки в Україні", яку підписали заступник генерального секретаря ООН, виконавчий директор програми "ООН-Жінки" Фумзілє Мламбо-Нгкука та надзвичайний і повноважний посол Королівства Швеція в Україні Мартін Хагстром.

Як зазначається, проект передбачає бюджет у п'ять мільйонів євро і розрахований на чотири роки. Фінансування спрямують на забезпечення комплексного національного механізму впровадження гендерної рівності у галузевих реформах через підтримку роботи новоствореного офісу Урядового уповноваженого із питань гендерної політики, а також допомогу у реалізації Національного плану дій "Жінки, мир, безпека".

Віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час церемонії підписання наголосила, що пріоритетними завданнями цього проекту було визначено моніторинг поточного стану гендерних питань в Україні та динаміки суспільних змін, впровадження пілотного проекту щодо запровадження посади радників у силових відомствах, підвищення інституційної спроможності та покращення координації роботи всіх структур, які мають забезпечувати гендерну рівність.

Читайте також: "Подолання гендерних стереотипів - це справа далеко не проста", - Кабмін ввів посаду уповноваженого з гендерної політики

Натомість Мламбо-Нгкука зазначила: "Ми розуміємо, що український народ не може самостійно впоратися з таким докорінним реформуванням, яке передбачає зміну суспільної свідомості та руйнування гендерних стереотипів. Але ви не самі на цьому шляху, ми поруч і готові вам допомогти і підтримати вас".

Вона додала, що вважає інвестування у розвиток українського суспільства, яке наразі здійснює уряд Швеції, одним із найсталіших та довготермінових, оскільки воно забезпечує якісну зміну рівня життя наступних поколінь.

Читайте також: Профільний комітет Ради схвалив внесення в проект Трудового кодексу норми про заборону дискримінації за ознакою "сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності"

Посол Швеції Хагстром уточнив, що "коли ми говоримо про гендер, ми не говоримо виключно про жінок, ми говоримо про захист прав всіх громадян України. Наприклад, середня тривалість життя чоловіків в Україні набагато менша ніж жінок, і це питання також потребує уваги".

Згідно з повідомленням, окрім уряду Швеції, значну підтримку щодо встановлення гендерного рівноправ'я в Україні здійснює уряд Канади. Як повідомив надзвичайний і повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук, 9 червня за підтримки Канади в Україні була заснована Асоціація жінок-поліцейських та працівниць правопорядку.

"У кожен наш проект ми додаємо елемент запровадження гендерної рівності, оскільки це свідома позиція Канади. Адже 6 червня Христя Фріланд, міністр закордонних справ Канади, оголосила гендерну рівність і феміністичний підхід до міжнародних відносин одним із пріоритетів нашої зовнішньої політики", - підкреслив посол.

Читайте також: "Наближення нашого законодавства до ЄС повною мірою в жодній зі сфер не відбулося", - Климпуш-Цинцадзе про асоціацію з ЄС

Сторони також наголосили на тому, що якість життя населення підвищується завдяки покращенню гендерної ситуації. В Україні більшість населення становлять жінки, але фактично в управлінні країною використовується майже винятково потенціал меншості. Потенціал більшості, тобто жінок, не достатньо задіяний.

"Тут криються великі можливості для залучення і використання талантів країни для її розвитку", - зазначив посол Швеції.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n443505
VEhrdlVXMTBRemN3VEdwUmRrNURMekJaVUZKcFF6TlJjSFJETkRCTU0xSm9kRU4zTUV4VVVYUTVRekZNZVM5U2FFNUhWekJNTTFGelRrTTVNRmxJVW1jNVEza3dURVJSZG1SRE9UQlpPVGd3VEZCUmRHUkRPVEJNVkZGMFpFZEJNRXd6VW14cFJGRjJPVWRCTUV3M1VYTmtRemN3VEZoUmRrNUROR1pPUTI4d1RFeFJkR1JIUnpCYVlsSnFkejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору