EN|RU|UK
 Події
  5875  69

 Справу про "чорну бухгалтерію" ПР можуть "поховати", а всю відповідальність за це покласти на Горбатюка, - Трепак

трепак

Екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак вважає, що справу про "чорну бухгалтерію" Партії регіонів можуть провалити, а відповідальність за такий провал покладуть на голову департаменту спецрозслідування ГПУ Сергія Горбатюка.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це Трепак написав на своїй сторінці у Фейсбуці, звертаючись із низкою запитань до Горбатюка.

"Сергій Вікторович висловив переконаність у тому, що передача цієї справи з НАБУ до ГПУ однозначно не означає її "поховання". З великою повагою ставлюся до С. Горбатюка як людини та професіонала і погоджуюсь з тим, що матеріали "чорної бухгалтерії" Партії регіонів мають бути використані для доведення функціонування злочинної організації, яка у 2010 році захопила державну владу в Україні і узурпувала її (сам про це говорив, коли передавав ці матеріали до НАБУ). Але при цьому хочу задати йому кілька запитань, які вважаю визначальними для судової перспективи цієї справи, а головне - для перспективи знищення основ політичної корупції в нашій державі.

1. Чи розумієте Ви, що з моменту передачі цієї справи до ГПУ вся відповідальність щодо результатів її розслідування лягає на ГПУ та особисто на Вас? Чи готові Ви протистояти будь-якому тиску, від кого б він не виходив?

2. Чи відповідаєте Ви за всю ГПУ (чи лише за очолюваний Вами департамент), коли говорите, що цю справу передають в ГПУ однозначно не для поховання? Чи можете Ви з такою ж переконаністю говорити про позицію керівництва ГПУ, до діяльності якого Ви неодноразово публічно висловлювали претензії і застереження? Чи переконані Ви, що Вам дадуть можливість належним чином розслідувати цю справу?

Читайте також на "Цензор.НЕТ": За блокування спецконфіскації грошей Януковича пропонували до 80% відкату, - Чорновол

3. Як Ви можете оцінити стан розслідування детективами НАБУ цієї справи протягом року з моменту передачі мною до НАБУ матеріалів "чорної бухгалтерії" Партії регіонів? Чи не вважаєте, що передача до ГПУ цієї справи є вдалим способом для САП і НАБУ "скинути" з себе складну багатоепізодну (але малопридатну для піару) справу і таким чином уникнути відповідальність за слабкі результати її розслідування упродовж цілого року?

4. Як би Ви оцінили юридичні аспекти щодо можливості ГПУ розслідувати цю справу, предметом якої передусім і головним чином є елітна політична корупція? Адже КПК забороняє доручати здійснення досудового розслідування злочину, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, іншому органу досудового розслідування (у тому числі й ГПУ), оскільки розслідування хабарництва в особливо великих розмірах, на ознаки якого вказують матеріали «чорної бухгалтерії» Партії регіонів, віднесені до виключної підслідності НАБУ. А для того, щоб довести причетність того чи іншого суб'єкта матеріалів "чорної бухгалтерії" до злочинної організації, яка узурпувала державну владу, потрібно спочатку довести факт давання-одержання хабара і "закріпити" це обвинувальним вироком суду? Чи не вийде так, що в результаті суд не визнає зібраних ГПУ доказів обвинувачення в корупції, виходячи з того, що розслідування корупційних діянь здійснювалось не компетентним органом (адже такі факти вже є)?

Також читайте: НАБУ продовжить розслідування справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів разом із ГПУ

5. І нарешті - чи розумієте Ви, що передача справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів від НАБУ до ГПУ (а саме до очолюваного Вами департаменту) може здійснюватися не в інтересах забезпечення ефективного розслідування, а зовсім з іншою метою? Ви краще за мене знаєте, що були раніше і існують сьогодні бажання дуже впливових осіб відсторонити Вас від розслідування ключових справ щодо режиму Януковича. Певною мірою це сталося, коли Ваш департамент штучно поділили і забрали з нього "жирні" економічні справи (якщо не помиляюсь, Ви тоді заявляли, це не сприятиме ефективності розслідуванню злочинів представників режиму Януковича). Серед тих, хто впливає на процеси в ГПУ, сьогодні також існує думка про необхідність Вашого відсторонення від керівництва департаменту спеціальних розслідувань. Вам про це також, напевно, відомо. То ж чи не допускаєте Ви розвитку подій, за якого для "поховання" справи "чорної бухгалтерії" ПР спочатку буде використано Ваш авторитет (бо справа наразі передається в ГПУ "під Горбатюка"), а потім після Вашого звільнення (особисто я дуже хочу, щоб цього не сталося) всю відповідальність за результати розслідування цієї справи (а точніше - їх відсутність) "повісять" на Вас?" - написав Трепак.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n443671
VEhrdlVYSTVRemt3V1ZCUmRYUkRLekJNVEZGMVRrZElaazVEVkRCTU4xSm5Ua040TUV4RVVtZDBSMDh3VEc5MlREbEROakJNTjFKblRrZEVNRXd2VW1oMFIxY3dXVGs0TUVvdlVXOUJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору