EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  16110  71

 Пенсії призначатимуться за прозорою і єдиною для всіх формулою, - Рева

пенсия

Подальше існування привілейованих каст у пенсійній системі неприпустиме.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Мінсоцполітики, про це заявив міністр соцполітики Андрій Рева на прес-конференції для представників регіональних засобів масової інформації. Він також пояснив важливість застосування прозорих і єдиних для всіх правил під час нарахування пенсій.

"Донедавна пенсії призначалися за п'ятнадцятьма різними законами, таким чином існували різні розрахунки пенсійного забезпечення. Наприклад, держслужбовець з 20-ма роками стажу держслужби отримував пенсію у розмірі 90% від останнього заробітку, а всі інші громадяни лише 40% від зарплати. Тобто, за однакового розміру стажу, та однакового рівня заробітку, пенсії для окремих категорій відрізнялися більш ніж вдвіч ", - зазначив міністр.

Читайте також: Потрібно перерахувати всім пенсіонерам пенсію, виходячи із середньої зарплати по країні - 3764 грн, - Рева

У той же час, за його словами, законопроект щодо реформування пенсійної системи вводить чесні і прозорі правила визначення розміру пенсій для всіх громадян без огляду на статус і місце роботи.

Так, розмір пенсії кожного українця буде розраховуватися за такою формулою:
Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс, де Сз - розмір середньої зарплати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії; Ікз - індивідуальний коефіцієнт зарплати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески); Кс - коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки 1 року страхового стажу.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Не голосувати за цю реформу - це зрада інтересів українських громадян", - Гройсман

Сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35, а з 1 січня 2018 року становитиме 1, при цьому, в результаті зміни коефіцієнту жодних змін розміру пенсій в сторону зменшення не відбудеться.
При цьому уточнюється, що в разі реалізації заходів щодо осучаснення пенсій, для пенсіонерів, яким пенсія вже призначена - буде використовуватися показник середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році - показник за 3 роки - 2014 року, 2015 і 2016 роки. До того ж, поки величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35, а з 1 січня 2018 року становитиме 1, при цьому в результаті зміни коефіцієнта ніяких змін розміру пенсій у бік зменшення не відбудеться.

У міністерстві поінформували, що єдині правила будуть впроваджені і щодо термінів виходу на пенсію. Законопроектом про внення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій з 1 січня 2018 року скасуваються особливі умови виходу на пенсію для усіх громадян, крім військовослужбовців, яким призначатиметься пенсійне забезпечення за вислугу років.

"Зміни торкнуться також механізму відшкодування роботодавцем витрат Пенсійного фонду на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах (працівники, зайняті на роботах у шкідливих умовах за списком №1 та №2). Так, з 1 жовтня 2017 року буде замінено механізм відшкодування пенсій для таких категорій працівників за віком на пільгових умовах за рахунок сплати роботодавцем підвищеної ставки єдиного внеску розміром 15 та 7 відсотків", - сказано в повідомленні.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n443716
VEhrdlVXOU9RekV3VEV4UmMwTkVVV3RPUXprd1RGUlNaMDVIVnpCTWEzWk1PVU12TUV4WVVYWmtSMEl3V21KUmRXUkRPVEJNUVdjd1dVUlJkR1JIUlRCTU4xSm5Ua000TUV4Q09EQk1MMUYwWkVNNU1GbElVbXgwUjFCbVRrTmpNRnBpVVhaa1IxY3dXVWhTWjNSRE1UQlpSRkpuWkVkRE1FeE1VWFpwUkZKblpFTXJNRmxpVW14MFEzY3dUSFpTYWs1RE9UQk1OMUpzZVVSUmRqbERLekJNZGxKc2RFZERNRXhxVVhWMFF6UT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору