EN|RU|UK
 Політика України
  3777  39

 Закон про мовні квоти на ТБ опубліковано в "Голосі України": він набуде чинності 13 жовтня

язык тв квоты

Закон, який зобов'язує загальнонаціональні телеканали транслювати не менше 75% ефіру державною мовою, набуде чинності 13 жовтня.

Закон опублікований в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" у вівторок і набуде чинності через 4 місяці з дня опублікування, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

Згідно з документом, в загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій, які здійснюють ефірне або багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, передачі, фільми і новини, виконані державною мовою, мають становити не менше 75% загальної тривалості передач і фільмів у кожному з проміжків часу між 7:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00.

Телерадіокомпанії місцевої категорії мовлення повинні транслювати не менше 60% ефіру українською мовою.

Телекомпанії, які відповідно до ліцензії мовлять мовами корінних народів України, незалежно від категорії мовлення забезпечують сумарний тижневий обсяг телемовлення державною мовою і мовою корінних народів в обсязі не менше 75%, при цьому не менше 30% - державною.

Телекомпанії здійснюють трансляцію фільмів та передач, які не є їхнім власним продуктом, винятково державною мовою, окрім фільмів і передач (крім дитячих та анімаційних), створених до 1 серпня 1991 року.

При цьому фільми і передачі, трансляція яких допускається не українською мовою, субтитруються державною мовою.

Передача вважається проведеною українською мовою, якщо всі виступи (репліки) дикторів передані українською.

При цьому можуть використовуватися інші мови без дублювання та озвучення під час репортажів з місця подій (крім мови і реплік репортерів), коментарів гостей передач, музичних кліпів, які містять текстовий супровід, і в творах мовами корінних народів України.

За невиконання вищезазначених вимог телерадіокомпанія сплачує штраф в розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору.

Квоти не застосовуються до телекомпаній іноземного мовлення; телекомпаній, які показують науково-просвітницькі передачі офіційними мовами Європейського Союзу; телерадіокомпаній, які здійснюють радіомовлення; телеканалів, освітні програми яких спрямовані виключно на вивчення іноземних мов.

Протягом першого року з моменту набуття законом чинності програми і передачі, які повністю або частково створені телерадіоорганізацією, зараховуються в частину виконаних державною мовою.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n443808
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTVRnd1RISlJjM1JES3pCWlRGRjFTSHBTWnpsRE5qQlpSRkZ6VGtkWU1Fd3pVbWRrUjAwd1RISlJjME5FVVhaT1F5c3dURXhSYzBoNlVYWk9ReXN3VEV4UmMwaDZVVzkwUTFJPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору