EN|RU|UK
 Економіка
  7853  35

 Тариф "Донбасенерго" в травні в 40 разів перевищив середньозважений тариф на електроенергію ТЕС

Тариф на продану на оптовий ринок електроенергію для ПАТ "Донбасенерго", в управлінні якої зупинена Слов'янська ТЕС, в травні цього року становив 79,17 грн / кВтг, що в 40 разів перевищує середній тариф на електроенергію ТЕС.

Про це свідчать дані Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг (постанова №758 від 08.06.2017). Про це повідомляє ICTV з посиланням на reform.energy.

Згідно з постановою регулятора, середній тариф ТЕС у травні становив 1,95 грн / кВтг.

Тариф ПАТ "Центренерго" у травні становив 3,79 грн / кВтг, що майже вдвічі перевищує середній тариф ТЕС.

Тариф "ДТЕК Дніпроенерго" становив 2,62 грн / кВтг, перевищивши середній рівень на третину.

ПАТ "Центренерго" фактично відпустило 247,5 МВт (план за прогнозним балансом від 3.03.2017 - 424 МВт), ПАТ "Донбасенерго" - 2,7 МВт (план за ПБ - 5 МВт). Ці компанії заявляють блоки зупинених антрацитових ТЕС у резерв, і отримують гроші за готовність включитися в роботу енергосистеми, а не за фактичний обсяг відпущеної електроенергії. Це істотно впливає на зростання середньозваженої ціни електроенергії ТЕС.

При цьому енергокомпанії "ДТЕК Східенерго", "ДТЕК Західенерго" (керують ТЕС, які працюють на газовій марці вугілля) в травні отримали тариф на рівні 1,39 грн / кВтг і 1,34 грн / кВтг відповідно, що на третину менше за середній тариф.

Нагадаємо, "Донбасенерго" експлуатує Старобешівську (на окупованій території) і Слов'янську ТЕС сумарною встановленою потужністю 2880 МВт. 21 березня 2017 ПАТ "Донбасенерго" заявило про втрату контролю над роботою Старобешівської ТЕС, а також частини структурних одиниць, розташованих на тимчасово непідконтрольній території.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n443829
VEhrdlVXeGtRemN3VEZoUmRYUkhRekJaUkZGMVRrTTJNRXhCZGt3NVEya3dTbGhSYjFFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору