EN|RU|UK
 Політика України, Київські новини
  3877  22

 "Не виключаю штрафних санкцій", - Кличко про порушення безпеки золовідвалу Дарницької ТЕЦ на озері Гарячка

кличко

Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що в разі недотримання власниками Дарницької ТЕЦ заходів безпеки під час утилізації відходів, міською владою застосовуватимуться жорсткі заходи.

Як повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, дискусія з приводу діяльності золовідвалу виникла на засіданні Нацкомісії з регулювання сфери енергетики і комунальних послуг.

Місцеві жителі заявляють про те, що забруднення повітря від золовідвалу триває.

"Є вимоги до золошлаковідвалу. Там повинен бути шар води. Зараз, за високих температур, там постійний пил. Неможливо відчинити вікно", - сказав місцевий житель, громадський активіст Сергій Куценко.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Міська комісія просить Кабмін оголосити Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації, - Садовий

У свою чергу генеральний директор ТОВ "Єврореконструкція" (власник Дарницької ТЕЦ) В'ячеслав Селіванов запевнив, що всі заходи безпеки дотримуються. За його словами, частину золовідвалу дійсно частково висушено з метою вивезення відходів.

"Зрошувальна система введена в експлуатацію. Кожен день по дамбі працює поливальна машина. Поливається і дамба, і підготовлена до вивезення золи секція золовідвалу. Я кілька місяців тому попереджав, що ми висушили одну секцію. Технічно неможливо вивезти золу, покриту шаром води. Потрібно забрати воду. Вивезти екскаватором золу, і потім знову залити воду. Ми вжили всіх заходів, щоб воно не створювало пилу, і воно не пилить. Зола не покрита шаром води, але це не означає, що вона суха, вона зволожується. В такому стані золовідвал буде до того моменту, поки не вивезуть золу. Потім його знову заллють водою", - заявив він.

Селіванов зазначив, що відходи із золошлаковідвалу вивозяться на Бортницьку станцію аерації з метою подальшого використання в промислових цілях.

Також читайте: Рада відклала до 2020 року введення екологічного стандарту "Євро-6" для автотранспорту

Також він запевнив, що на сьогодні реконструкція ТЕЦ-4 відбувається за графіком.

"Якщо рішення про програму реконструкції буде схвалено і прийнято, то ми йдемо за планом. У 2020 році введемо в експлуатацію останній фільтр. У 2021 року плануємо закрити золовідвал", - уточнив гендиректор підприємства.

Міський голова Віталій Кличко зазначив, що в разі недотримання ТОВ "Єврореконструкція" заходів з безпеки золовідвалу, до компанії будуть застосовані жорсткі заходи.

"Я звернувся, що особливо, зараз, коли жарко, щоб забруднення повітря не було. Необхідно вжити всіх заходів для того, щоб жителі довколишніх районів не дихали цим пилом. Це питання взято на контроль. Глава НКРЕ також це підтримує. Ми з двох сторін контролюємо цю ситуацію. Якщо будуть до нас звернення і не буде відповідної роботи від "Єврореконструкціі", будемо застосовувати заходи для тиску на компанію. Не виключаю штрафних санкцій", - сказав мер у коментарі Цензор.НЕТ.

Нагадаємо, грубі порушення в утилізації відходів від роботи ТЕЦ-4 були встановлені ще в 2015 році. Останні дослідження щодо золовідвалів Дарницької ТЕЦ на озері Гарячка, які провели лабораторії в т. ч. Мінекології, підтверджують дані про його критичне забруднення канцерогенами.

Також читайте: Жителі столичних Позняків збирають кошти на незалежну експертизу золовідвалу Дарницької ТЕЦ

У січні 2017 року на Гарячці поновилися бурі з онкогенної золи. Фахівці запевняють, що пил, який піднімається, є найнебезпечнішим.

Взимку 2017 року Мінекології видало дозвіл "Єврореконструкціі" на шкідливі викиди до 2024 року. Місцеві жителі та експерти заявили, що таким чином влада санкціонує отруєння тисяч людей, що проживають на лівобережних масивах Києва.

Керівництво столичної ТЕЦ-4 оголосило про плани закрити токсичний золовідвал на водоймі Гарячка, чого вимагали місцеві жителі. Представлено план оновлення обладнання до 2020 року. Однак місцеві жителі не задоволені тим, що чекати доведеться п'ять і більше років. Також відсутність у планах сірко- і нітроочищення сильно погіршує скрутне становище із забрудненням повітря і смогами в Києві, що неприпустимо. За їхніми словами, Київрада і керівництво ТЕЦ не бажають вживати необхідних заходів для збереження здоров'я киян.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n443843
VEhrdlVXMTBRemN3VEdwU2FEbEROakJNTkhaTU9VTXhNRXh5VVhaMFF6Y3dURGRSY3psSFZ6QlpPVGd3UzB4UmJHUkRiV1pPUTJRd1NuSlJiMDVEVmpCS2NsRnVNM3BSYlhSRE5EQmFabEZ6WnowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору