EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  16006  46
Матеріали за темою:

 ЄС узгодив торгові квоти для України

ес флаг хортица

Квоти на томати, пшеницю, кукурудзу і мед будуть скорочені, сечовина з пропозицій буде виключена - результати переговорів.

У вівторок 13 червня в Страсбурзі відбулися тристоронні переговори з участю представників ЄП, Європейської Комісії та Мальтійського Головування в Раді Європейського Союзу, за результатами яких доповідач Валеса написав у Твіттері, що вони завершилися "успішно". В результаті міжінституційних переговорів про надання Україні торгових преференцій сторони досягли компромісу, відповідно до якого квоти на томати, пшеницю, кукурудзу і мед будуть скорочені, сечовина з пропозицій буде виключена. Про такий результат тристоронніх переговорів, що відбулися у вівторок пізно увечері в Страсбурзі, повідомили УНІАН у Європейському парламенті, передає Цензор.НЕТ.

"Після бурхливих обговорень вдалося досягти сильного компромісу, на який погодилися всі три установи (Європарламент, Єврокомісія і Мальтійське головування). Він передбачає надання Україні преференцій на всі сільськогосподарські продукти, запропоновані Європейською Комісією, причому п'ять з них частково відновлені, а з промислового комплексу видалена сечовина", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, встановлено такі річні квоти: для меду - 2500 тонн, томатів оброблених - 3000 тонн, пшениці - 65000 тонн, кукурудзи - 625 000 тонн, ячменю - 325 000 тон.

"Ці скорочення є відповіддю на чутливість деяких держав-членів у сільськогосподарському секторі", - наголошується в повідомленні.

Крім того, узгоджений текст робить акцент на боротьбу з корупцією, що є однією з умов виділення торгових преференцій Україні. Також, товари, що вивозяться з територій, захоплених сепаратистами, будуть предметом додаткових перевірок.

Європейську Комісію зобов'язали більш детально звітувати про реалізацію цих преференцій.

"Ухвалене вчора рішення забезпечує підтримку торгівлі з Україною з одночасним захистом вразливих для фермерів і промисловості ЄС інтересів", - прокоментував доповідач від ЄП Ярослав Валеса результати переговорів.

Преференції будуть введені на строк до трьох років, як доповнення до Угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n443969
TUV3dlVteDBRekF3VEM5UmRVNUhRakJNUkZGMlpFTTVNRms0WnpCTVJGSm5aRU1yTUZsaVVteDBRM2N3V1dKU2JIUkhXRWxPUXpOSlRrZFZNRmxGZGt4NU9IWXdUSEpSYzNSREt6QlpURkYxU0hwU1oyUkhWekJNZGxKcVRrZENNRmw2VVhWMFF6RkpUa042TUV3M1VtZGtReTh3VERkUmRFNURkekJaUkZKblpFZERNRXhNVVhadWVsSm5kRU1yTUZsRVVYTTVSMWN3VEV4UmRUbEhVR1pPUTNjd1dVaFJkblJIUnpCYVlsRnpUa2RITUZwaVVtb3plbEZvVGtONU1GbEVVWFowUXpZd1REZFJkazVIVnpCWlNGSnNkRWRRWms1RFJUQk1URkpuVGtNck1GbElVWFowUjA4d1RHUTRNRWxVVVhOMFIwRXdURGRSZGpsRGR6QlpSRkYxT1VOM01FeDZVWFJrUXprd1dVazk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору