EN|RU|UK
 Політика України
  7932  80

 Мінгареллі: У Раді багато людей захищають свої інтереси і блокують реформи. Українці повинні про це знати

мингарелли

Посол Євросоюзу різко розкритикував український парламент.

Посол Європейського союзу Х'юг Мінгареллі вважає, що багато депутатів Верховної Ради займаються не реформами, а відстоюванням особистих інтересів. Про це він сказав на сьомому Національному Експертному Форумі, організованому Інститутом Горшеніна, передає Цензор.НЕТ із посиланням на lb.ua.

"У Раді багато людей, які там не для модернізації країни, а просто для того, щоб захищати особисті інтереси і блокувати процес реформ. Українці повинні про це знати", - заявив він.

Мінгареллі нагадав, що місія Європейського парламенту під керівництвом Пета Кокса підготувала "дорожню карту" реформування роботи Ради, але вона фактично заблокована, тому що відсутня політична воля для ухвалення.

Посол ЄС також нагадав, що європейська сторона допомогла розробити велику кількість законопроектів, спрямованих на реформи в Україні. Але часто вони блокуються в комітетах.

"Європейський Союз мобілізує багато ресурсів, щоб допомогти реструктуризації міністерств, формуванню нової політики і забезпеченню її впровадження. І тут м'яч на стороні парламенту, тому що багато нових законопроектів застрягли в парламентських комітетах. Коли ми намагаємося перевірити гармонізацію українського законодавства з ЄС, то розуміємо, що в галузевих міністерствах законопроекти вже створені, вони зареєстровані в Раді, але глава комітету Ради вирішив далі не рухатися з цими законами, тому що у нього є власні інтереси, і він не хоче сприяти реформам. Це є головна проблема для України", - цитує Мінгареллі Укрінформ.

Він зазначив, що ЄС надає спікеру Верховної Ради Андрію Парубію багато експертів для консультування щодо того, як підвищити ефективність роботи парламенту, а місією Пета Кокса сформульовано цілу низку рекомендацій щодо цього.

"Але, крім технічного вимірювання, є також політична воля. Якщо її немає, тому що в Раді деякі люди перебувають, щоб захищати власні інтереси, то уряду дуже важко сприяти реформам у країні", - констатував посол ЄС.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n444165
VEhrdlVXNU9SMWN3VEROUmN6bERkekJaUkZGMFpFTTNNRXgyVW14cE9IWXdTa3hSYjBoNlVXaE9RM2t3V1VSUmRuUkhRakJNTjFKcWRFTXo=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору