EN|RU|UK
 Політика України
  6669  31

 Єгор Соболєв про засекречування е-декларацій правоохоронців: "Це катастрофа для системи декларування і рай для корупціонерів". ВIДЕО

Кілька високопоставлених чиновників правоохоронних органів хочуть закрити від громадськості інформацію в е-деклараціях своїх співробітників.

Про це заявив нардеп ("Самопоміч"), глава комітету ВР з питань протидії та запобігання корупції Єгор Соболєв після слухань щодо ініціативи Головного військового прокурора Анатолія Матіоса закрити доступ до декларацій майна сімей всіх посадових осіб, які "виконували завдання в інтересах оборони України та її безпеки", передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

...

Він зазначив, що така законодавча ініціатива надійшла від НАЗК, до якого в свою чергу звернулися керівники відповідних правоохоронних органів.

"Останньою ідеєю вони хочуть засекретити три речі. По-перше, всі декларації осіб, які, як вони написали, виконують завдання в інтересах оборони і безпеки. Вибачте, але будь-який податківець може сказати, я ж гроші гроші збираю для бюджету, значить я виконую завдання в інтересах оборони і безпеки. Я вже не кажу про військових прокурорів, вони взагалі вважають, що це мало не вони перемагають Путіна. По-друге, вони пропонують звільнити від відповідальності членів сімей за брехню в деклараціях. Це взагалі рай для корупціонерів. Пишеш все на дружину, вона каже - я обдурила, але я як член родини не несу ніякої відповідальності. Це катастрофа для системи декларування. По-третє, пропонують, що якщо їх звільняють або вони йдуть у відставку, під час подачі декларації вони можуть вказати, що завгодно і не нести відповідальності. Тобто якщо суспільство корупціонера дотиснуло до відставки, він пише будь-яку брехню або гірку правду, але не несе ніякої відповідальності. Ось це їхні мрії, які я сподіваюся ми сьогодні поховали", - пояснив нардеп суть ініціативи.

За його словами, конкретного автора цієї ініціативи "сьогодні не знайшлося".

"Більш того, люди, які це ініціювали, почали відмовлятися. Це добре. У цьому і був сенс відкритого обговорення. Коли їх запитують, хто це пропонує, ніхто не піднімає руку. ... Я сьогодні оприлюдню все листування. Серед листів, які отримало НАЗК, відправниками значаться Арсен Аваков, Анатолій Матіос, Костянтин Кулик і СВР", - додав нардеп.

За словами Соболєва, відправники листів пропонують різні ідеї. Наприклад, за його словами, Аваков пропонує закрити інформацію про співробітників, чиє майно залишилося на окупованих територіях.

"Я вже пояснював поліцейським, що це буде інформація від українського народу. ФСБ і інші учасники окупації добре знають, хто був у міліції України перед окупацією. Вони першими захопили цю інформацію прямо у відділеннях", - уточнив нардеп.

"Один із підписантів ідеї засекретити інформацію Костянтин Кулик, людина, яка вперше в історії України постала перед судом за незаконне збагачення. Йдеться про автомобілі і квартири. Тільки він стверджує, що це не його дружина, а мама його дітей. Якщо така людина займається засекречуванням, то яка довіра до мотивів такого засекречування?", - додав Соболєв.
Источник: https://ua.censor.net.ua/v444188
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
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору