EN|RU|UK
 Економіка
  1266  3

 Необхідно провести поділ функцій "Нафтогазу", - член Єврокомісії Воллерт

воллерт

На думку Торстена Воллерта, Україні потрібно провести анбандлінг (поділ функцій).

Україні необхідно здійснити поділ функцій "Нафтогазу" з видобутку і транспортування енергоносіїв (анбандлінг) і надання доступу до трубопроводів та іншої інфраструктури третім сторонам. Про це сказав Торстен Воллерт, член Європейської комісії, група підтримки України, керівник підгрупи з енергетики, під час сьомого Національного експертного форуму, організованого Інститутом Горшеніна, повідомляє РБК Україна з посиланням на "Лівий берег".

"На ринку газу в Україні - краще законодавство у всій енергетиці, але зараз необхідно провести поділ функцій "Нафтогазу", анбандлінг. Це необхідно зробити, і зробити так, щоб питання не було надмірно політизованим. Це структурна річ і частина енергобезпеки, найважливіше завдання, яке стоїть перед нами. У підсумку це призведе до зміни ролі споживачів на ринку (вони зможуть вибирати постачальників, - ред.)", - сказав Воллерт.

Також він нагадав про необхідність якнайшвидшого створення Фонду енергоефективності, який дозволить підвищити рівень енергетичної ефективності будівель та стимулювати розвиток енергозберігаючих технологій. Як відомо, в Меморандумі з Міжнародним валютним фондом, який був оприлюднений Міністерством фінансів, йдеться про взяті Україною зобов'язання скоригувати соціальні норми в непікові місяці і використовувати тариф на розподіл газу та опалення на основі потужності. Крім того, про розмежування плати за газ як товар і плати за сервіс з його доставки йдеться в вимогах "третього енергопакету" для країн, що увійшли до Енергетичної Співдружності.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n444201
VEhrNGRrdzVRM293VEVSUmRETjZVVzVrUTNjd1dWUlNaM1JES3pCTVVGRnpUa016
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору