EN|RU|UK
 Політика України, Київські новини, Суспільство
  3811  64

 "Ми зібрали всю інформацію про тих, хто хоче цьому заходу перешкодити", - заступник міністра МВС Яровий про "КиївПрайд"

лгбт

Правоохоронці забезпечать не тільки проведення "КиївПрайду", запланованого на неділю 18 червня, але й евакуацію його учасників.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ сказав перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

"Ми зібрали всю інформацію про тих, хто хоче цьому заходу перешкодити. Нас цікавили ті ризики, за яких можуть постраждати люди. Для мене принципово важливо, щоб не постраждав ніхто з обох сторін. І за 3 дні ми вже будемо чітко розуміти наміри сторін і чітко вибудуємо організацію забезпечення порядку", - заявив заступник міністра.

Яровий запевнив, що поліція веде переговори як з учасниками, так і з противниками "КиївПрайду":

"Організаторам ми радимо: ось це робити можна, ось тут існує серйозний ступінь ризику, тому ви будете діяти так і так. Паралельно ми проводимо бесіди з тими, хто публічно заявляє або, за нашою інформацією, може мати намір перешкоджати проведенню маршу.

Найскладнішим для нас був позаминулий рік, коли ми взагалі вперше з цим зіткнулися. Ми вивчаємо тактику радикально налаштованих груп. Наприклад, якщо з їхнього боку буде 200-300 осіб, це не означає, що 5 тисяч учасників маршу і ці 200-300 чоловік підуть стінка на стінку. Ні, атакувальники "матеріалізуються" в різних місцях проведення маршу - і намагаються якимось чином впливати на учасників. Або ж просто показати себе, пропіарити чи радикальним способом висловити своє ставлення до подій. Щоб їм цього не дозволити, може бути задіяно до 4 тисяч правоохоронців із Національної поліції і Національної гвардії. Плюс всі відповідні підрозділи, включаючи особовий склад Держслужби з надзвичайних ситуацій".

За його словами, поліція буде не тільки стежити за власне проведенням фестивалю ЛГБТ-спільноти, а й забезпечить евакуацію учасників.

"За останні 2 роки забезпечення нами правопорядку на цих акціях у нас не було заяв про заподіяння тілесних ушкоджень. Хоча спроби були. І в цій ситуації для нас принципово важлива не тільки підготовка і забезпечення охорони маршу, а й злагоджена евакуація його учасників після завершення заходу. Для нас набагато складніше, коли вони починають роз'їжджатися, і їх починають локально відловлювати - в парках, на лавках, в закладах громадського харчування. На те, щоб цього не сталося, ми робимо особливий акцент", - сказав він.

Більше думок про підготовлюваний "КиївПрайд" читайте тут.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n444332
VEhrNGRrdzVRM2d3VEZoUmREbERMekJNV0ZGMWRFTjNaazVIUlRCTVdGSm5aRWRETUV4cVVYTjBRM2N3VEhaU2FraDZVVzVrUTNjd1dXSlJkamxES3pCTWRsSnNkRWRITUZwaVVtb3plbEZ0T1VOVU1FcElVVzlwTTFKblpFTXZNRnBpVVhVNVIwMHdURE5SZG5SSFF6Qk1Ramd3U25KUmRVNUhXREJNU1QwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору