EN|RU|UK
 Суспільство
  12738  22

 Сьогодні в школах ідеологія оцінювання каральна, вона буде змінена, - Гриневич

гриневич

Оцінювання в початковій школі повністю не скасують. Учні 1-2 класів навчатимуться без оцінок, але з 3-4 класу діти будуть звикати до бальної системи.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міносвіти, про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час спілкування з освітянами у Шабській НВК, яка розглядається як одна зі шкіл, що пілотуватиме новий стандарт початкової школи у 2017-2018 навчальному році.

"Сьогодні Україна має великі проблеми саме з ідеологією оцінювання - воно каральне. В новій українській школі буде створено стимулюючу систему, де досягнення підкреслюватимуться на рівні з помилками. При цьому ми не зніматимемо оцінювання у початковий школі повністю. 1-2-й клас має бути без оцінок, але в 3-4-му діти мають звикати до бальної системи", - зазначила Лілія Гриневич.

Щоб засвоїти нові методики викладання, підходи до оцінювання та інші елементи нової школи, напередодні старту реформи у першому класі 22 тис. учителів, що братимуть першачків, пройдуть комплексне перенавчання.

Читайте також: Майже 750 тисяч дітей на сході України можуть залишитися без чистої питної води, - ООН

Очільниця МОН також додала, що компетентнісний підхід, який є одним із основних елементів НУШ, неможливо впровадити без змін підходів до оцінювання та вимірювання знань учнів.

"Ми маємо оцінювати дітей на основі компетентнісних завдань. Це стосується й ЗНО. Погодьтеся, що наша профільна школа зараз орієнтована саме на складання оцінювання. Без переорієнтації завдань від чинної моделі ми відійти не зможемо", - пояснила міністр.

У створенні компетентнісних завдань для ЗНО має допомогти проведення міжнародного дослідження PISA, що відбуватиметься в Україні у 2018 році.

"PISA спеціалізована саме на перевірці розвитку компетентностей 21 століття. Це дослідження не лише зробить хороший зріз розвитку українських підлітків, а є й взірцем для авторів тестів, що наповнюють тестові зошити ЗНО завданнями", - підкреслила Лілія Гриневич.
Також читайте: В Україні на 100 померлих припадає 58 новонароджених, - Держстат

Нагадуємо, що у навчальних закладах України закінчилося пілотування завдань, анкет та процедур адміністрування міжнародного дослідження якості освіти PISA. Учасниками пілотування стали 1 670 учнів та студентів з 41 навчального закладу.Источник: https://ua.censor.net.ua/n444477
VEhrdlVXczVSMEV3VEdwUmRtUkRNVEJNVEZGMVRrZElUSGt2VW1sT1F6WXdURGRSZFRsRGQyWk9ReXN3V1dKU2JIUkRPVEJNY2xGelNIcFJkRTVIVnpCWlRGRjFTSHBSYms1SFZ6Qk1NMUYyZEVkQ01FeE1VbXgwUjBNd1RHYzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору