EN|RU|UK
 Політика України
  10295  24

 ЗНО не може бути абсолютним показником якості навчання, - Гриневич

рейтинг

Для розробки об'єктивного рейтингу шкіл в Україні потрібно розробити і освоїти механізм обліку так званої доданої освітньої вартості.

Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час спілкування з педагогами в смт Великомихайлівка Одеської області, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

Читайте також: Сьогодні в школах ідеологія оцінювання каральна, вона буде змінена, - Гриневич

"Я абсолютна противниця рейтингування шкіл за результатами ЗНО, адже це оцінювання створене для перевірки знань учня, але не відображає прогрес школяра у навчальному закладі. У багатьох цивілізованих країнах для визначення рейтингу шкіл використовується специфічний показник "додана освітня вартість" - він враховує початковий рівень учнів, що навчаються в школах, їхній соціальний стан та прогрес, якого вдалося досягнути учню в школі", - пояснила Лілія Гриневич.
Часто за високими результатами ЗНО стоїть не тільки і не стільки школа, як спроможність батьків створити особливі умови для розвитку дитини.

"Без розрахунку "доданої освітньої вартості" складно сказати, що стоїть за результатами - репетитор, специфічне соціальне становище учнів чи щире прагнення батьків допомогти дітям у навчанні. Для об'єктивності рейтингування, школи, що збирають "вершки суспільства" - дітей з найкращими можливостями, а потім записують їхній успіх у свої заслуги, мають бути врівноважені цим покажчиком", - сказала міністр.

Також читайте: Україна поліпшила свій показник у Глобальному інноваційному індексі

Міністр також погодилася з аудиторією, що школи, які працюють з погано соціалізованими дітьми, мусять отримувати більшу увагу і визнання суспільства.

"За таких умов дійсно важко працювати - це потребує значних енергії та сили. Їхня дитина може гірше здати ЗНО, але отримати життєвий шанс, про який навіть і не мріяла. А саме це і є місією вчителя", - зазначила Лілія Гриневич.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n444499
VEhrdlVXczVSMEV3VEdwUmRtUkRNVEJNVEZGMVRrZElUSGt2VVhaMFIwSXdURXhTYkhSSFF6Qk1Ramd3V1VSUmRHUkROVEJaVEZGMVRrTTVNRXhPT0RCWmFsRjFkRU1yTUV4MlVYTkllbEZzT1VOa01FbzFPREJLZWxKc2RFTTVNRXczVW1ka1Eza3dXbUpTWjNSRE5BPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору