EN|RU|UK
 Суспільство
  42282  255

 На росіян вплинуло кріпосне право, українці - вільніші, - російський історик

герб тризуб трезуб трезубец

Слов'янські народи всі між собою досить близькі та схожі, але є серйозні відмінності, які потрібно розуміти.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це розповіла в інтерв'ю "НВ" російський фахівець із історії України Тетяна Таїрова-Яковлєва, яка очолює Центр із вивчення історії України Санкт-Петербурзького державного університету.


"У Росії не люблять про це говорити, але кріпосне право у нас існувало аж до кінця XIX століття, воно наклало істотний відбиток на менталітет значної частини населення. Минуло лише 150 років із моменту скасування кріпосного права. Це дуже мало насправді. Що стосується України, то більша її частина майже не знала кріпацтва. І це створило менталітет вільніший. Це було помітно і в XVII столітті, ну і помітно, я думаю, зараз", - сказала Таїрова-Яковлєва.

Вона зазначила, що найпоширеніші міфи про Україну в Росії - це те, що Україна з'явилася мало не в кінці XIX століття, що у неї ніколи не було державності, що козацтво - це щось неприборкане, неосвічене, неорганізоване.

За її словами, ці міфи складалися ще з часів Російської імперії і потім поступово і зручно перекочували в Радянський Союз. Багато з них - про єдиний братній народ, возз'єднання Росії та України - використовуються певними колами досі.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n444527
VEhrNGRrdzVSMWN3V1VoU1ozUkRLekJaUkZKc2RFZFFaazVET0RCTVdGRjJaRWRETUV4RVVYVTVSMDB3VEROU2JIUkhRakJaVEZKcVNIcFJkamxIUVRCTU4xRjJPVU4zTUV4UVVYTk9Remt3VEZSUmMwaDZVVzlPUXlzd1dVaFNiSFJIVUE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору