EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  9299  98

 На підготовку одного студента-медика в Україні виділяється $ 1 тис. на рік, у Канаді - $ 23 тис., у США - $ 90 тис., - "Дзеркало тижня"

Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я, на підготовку одного студента-медика в Україні виділяється загалом лише 1186 доларів на рік, тоді як, наприклад, в Канаді - $ 23 тис., у США - $ 90 тис.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це у своїй статті для ZN.UA пише Оксана Онищенко.

Автор вказує, що фінансування медичної освіти неефективне: в неї закачується все більше коштів, водночас їх постійно не вистачає, і якість освіти залишається низькою.

"Якість навчання залежить не від фінансування галузі, а від фінансування кожного студента. І цей обсяг фінансування сьогодні є неприйнятно низьким", - зазначив у зв'язку з цим заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.


На підготовку одного студента-медика в Україні виділяється $ 1 тис. на рік, у Канаді - $ 23 тис., у США - $ 90 тис., - Дзеркало тижня 01

За словами першого заступника міністра освіти і науки Володимира Ковтунця, кошти, вкладені державою в освіту, сьогодні спрямовуються переважно на утримання вузів.


"Ми утримуємо заклад, водночас, відповідно до Конституції, маємо оплачувати отримання освіти громадянину країни", - зазначає він.

Провідний аналітик аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний зазначає, що мережа медичних навчальних закладів потребує оптимізації.

"Треба брати менше бюджетників, треба оптимізувати мережу медичних навчальних закладів, залишити тих, хто дає якісну освіту. Тоді не доведеться обмежувати поріг надходження 150 балами ЗНО", - підкреслив експерт.

Читайте також: До другого читання в Раду має надійти вдосконалений проект медреформи, - Порошенко
Источник: https://ua.censor.net.ua/n444532
VEhrNGRrdzVRemd3VEZoUmRFNUROREJaWWxGMVRrTTVNRXhDT0RCTU4xSm5aRU41TUZwaVVtZDBRM2RtVGtkRk1GcGlVWFprUTNjd1RETlNaMlJIUkRCTVRGRnpUa001TUV3elVtb3plbEYxT1VkWE1FeHlVWE5PUjBFd1dsbzRNRXd6VVhOT1Eza3dXV1pSYzA1RE9UQk1NMUpxZHowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору